statystyki

Przepisy ustawy o ochronie środowiska do TK

autor: Paulina Szewioła07.03.2017, 07:18; Aktualizacja: 07.03.2017, 07:34
Podlasie

Rzecznik dostrzega także problem konstytucyjny w nierównym, dyskryminującym traktowaniu roszczeń właścicieli nieruchomościźródło: ShutterStock

Właściciele nieruchomości, które zostały objęte ograniczeniami ze względu na ochronę środowiska, mają za mało czasu na zgłaszanie roszczeń z tego tytułu.

Chodzi na przykład o sytuacje, w których na danym obszarze utworzono rezerwat przyrody czy park narodowy. – Ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości mogą też wynikać z rozporządzenia właściwego wojewody w sprawie utworzenia bądź zmiany obszaru ograniczonego użytkowania dla lotnisk czy też ustanowienia stref przemysłowych bądź wyznaczenia obszarów cichych w aglomeracji lub poza nią – wylicza Konrad Młynkiewicz z Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.

W efekcie właścicieli takich nieruchomości obowiązują liczne ograniczenia m.in. w zakresie ich przebudowy. Często na tych terenach zabroniony jest też ruch rowerowy czy nawet pieszy.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane