statystyki

Kosztowna magia świąt nad drogą krajową

autor: Paweł Sikora28.12.2016, 09:44; Aktualizacja: 28.12.2016, 09:50
Drogi w Holandii

Czy stroiki świąteczne można potraktować jako reklamę?źródło: ShutterStock

W Zielonogórskiem GDDKiA żąda opłat za świąteczne dekoracje zawieszone nad drogą krajową. Twierdziła nawet, że to reklama. Włodarze płacić nie chcą.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, mimo że zmieniła zdanie co do kwalifikacji ozdób świątecznych jako reklamy, to jednak z należności za ich umieszczanie w pasie drogowym nie zrezygnowała.

Gmina wyliczyła, że za zajęcie pasa drogowego do zawieszenia ozdób na 30 dni na 40 słupach zapłaciłaby 2,4 tys. zł. A projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót może kosztować jeszcze dodatkowo ok. 2,5 tys. zł. – Stroiki mają tworzyć atmosferę świąteczną, być elementem przyciągającym gości, nawet z zagranicy, i tworzyć klimat gościnności. Żądanie zapłaty jest oburzające – narzeka Garczyński.

Po pismach zielonogórskiej GDDKiA ostrożni są i inni samorządowcy. Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz także twierdzi, że żądanie opłat było dla niego zaskoczeniem. – Dlatego zrezygnowaliśmy w tym roku z wieszania ozdób świątecznych w pasie dróg krajowych. Wywiesiliśmy je tylko tam, gdzie nie potrzebowaliśmy zgody GDDKiA – mówi Ciszewicz.

Bożonarodzeniowa solidarność


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Lubuszanin(2016-12-28 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko Zielonogórska dyrekcja dróg,nie potrafi wprowadzić opłat na lubuskim odcinku 92 ,cały wschodni tranzyt tzw tirów,rujnuje DK 92 całkowicie za darmo ,bo to jest w interesie przekrętów.A za ozdoby wyciągają łapy do opłat.Dobre numery?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane