Po 1 maja 2016 roku Polska ziemia pozostanie w rękach rolników - zapewnia Marek Sawicki. Minister rolnictwa z zadowoleniem przyjął informację o przyśpieszeniu prac nad ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego.

Zdaniem ministra, istotą projektu przygotowanego przez PSL jest uregulowanie sprawy nadzoru nad obrotem ziemią przez organizacje społeczne, przez Izby i przez rolników. "To jest gwarantem, że ziemia pozostanie w rękach rolników, którzy będą nią zarządzali" - powiedział Marek Sawicki.

Jan Krzysztof Ardanowski z PiS powiedział IAR, że jego klub ustawę poprze, ale po dojściu do władzy wniesie do niej kilka zmian. "Ta ustawa nie jest idealna, ale przynajmniej część problemów próbuje rozwiązać, dlatego niezależnie od jej wad będziemy ją popierali" - zadeklarował były wiceminister rolnictwa.

Projektem ustawy zajęły się dziś dwie sejmowe komisje - rolnictwa i komisja ds. Unii Europejskiej. Komisje odrzuciły wszystkie poprawki opozycji, które nie uzyskały poparcia rządu. Wieczorem odbędzie się drugie czytanie projektu na forum całej Izby. Głosowanie prawdopodobnie w czwartek.