Dopłaty bezpośrednie dla rolników 2019. Będzie można wnioskować na takich samych zasadach, jak w ubiegłym roku

08.01.2019, 14:05; Aktualizacja: 08.01.2019, 14:26
rolnik, rolnictwo, ciągnik

Oświadczenia będą mogli składać rolnicy, w gospodarstwach których nie nastąpiły żadne zmiany w stosunku do informacji zawartych we wniosku z poprzedniego roku, a powierzchnia gruntów ornych zawarta we wniosku złożonym w 2018 r. wynosiła mniej niż 10 ha.źródło: ShutterStock

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy dot. płatności bezpośrednich - poinformował CIR w komunikacie. Zgodnie z projektem, możliwe będzie składanie e-wniosków na takich samych zasadach, jak w ubiegłym roku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • ZYSKODAWCA.pl(2019-01-31 11:41) Zgłoś naruszenie 10

  dopłaty obszarowe z budżetu państwa do ziemi 5 i 6 klasy, czy nieużytków to marnowanie pieniędzy podatników - wydaje się, że tak niskiej jakości gleby mogłyby być użytkowane wyłącznie na ryzyko własne, bez żadnych gwarancji opłacalności z kieszeni podatników.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • CHŁOPSKI TERROR !(2019-01-31 11:50) Zgłoś naruszenie 11

  z tym rolnictwem trzeba coś zrobić , gdyż polski podatnik jest zbyt biedny, aby zaspokoić ciągle rosnącą pazerność chłopską. Te godzenie się rządu na wszelkie chłopskie żądania jest nie do wytrzymania przez nierolników. TAK DALEJ BYĆ NIE MOŻE - DOŚĆ TEGO.

  Odpowiedz
 • CHŁOP - PANISKO !(2019-01-31 11:58) Zgłoś naruszenie 11

  JAK SŁYSZYMY ZAROBKI W POLSCE SĄ 3 - 5 RAZY NIŻSZE NIŻ W KRAJACH STAREJ UE - ale rolnik bezczelnie domaga się takich samych dopłat do ha , jak na zachodzie, nie interesuje go skąd robotnik ma wziąć pieniądze na tak wielkie pieniądze na utrzymanie rolnictwa i rolników.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • CHŁOPSKI SOJUSZNIK !(2019-01-31 12:05) Zgłoś naruszenie 11

  jak słyszymy żądania niektórych rolników, to chcieliby aby zakazać przywozu żywności do Polski, a jak najwięcej żywności z Polski wywieżć za granicę , czyli jak dobrze rozumiem, chłopi, pomimo że są utrzymywani przez nierolników chcieliby aby w naszym kraju żywność była jak najdroższa , CZY NA TYM POLEGA CHŁOPSKA SOLIDARNOŚĆ?

  Odpowiedz
 • świadomy(2019-02-23 20:28) Zgłoś naruszenie 21

  Dopłaty idą z UE a nie z budżetu Państwa. Za to 500+ idzie tylko z budżetu. To może zacznijmy likwidacje dopłat od likwidacji 500+, zasiłków, dotacji dla bezrobotnych (dziś nie pracują tylko Ci co nie chcą, lub im się nie opłaca, bo Opieka Społeczna na wszystko im da. I prośba do wszystkich, najpierw poczytajcie trochę podręczników z ekonomii a potem się wypowiadajcie. No i najważniejsze. Zanim zaczniecie narzekać, że jest drogie jedzenie, sprawdźcie ceny w skupach, ile dostaje rolnik. Ceny poszły w górę, ale tylko w sklepach. Pośrednik musi zarobić. Pensje poszły w górę, a ceny w skupach nie. Gdzie tu "sprawiedliwość"?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane