Zmieniające się wyzwania na rynku pracy sprawiają, że coraz rzadziej potrzebne umiejętności zdobywamy w toku edukacji formalnej. Pracodawcy coraz częściej cenią te rzeczy, których nie trzeba uczyć się na studiach.
1
Lojalność
W USA przeciętny Amerykanin zmienia pracę nawet 11 razy w ciągu 40 lat. Trend ciągłych zmian narzuciły wielkie korporacje. Dobry wpis w CV to wpis bogaty w różnorakie doświadczenia, o jakich ma stanowić spora rotacja (duża ilość pracodawców). Tymczasem pracodawcy w Polsce – jednocześnie, akceptując trend – często narzekają na brak lojalności.
ShutterStock
2
Umiejętność rozwiązywania problemów
Pracodawcy coraz częściej szukają samodzielnych pracowników, którzy sami będą umieli rozwiązać proste problemy.
ShutterStock
3
Doświadczenie zawodowe
80 proc. pracodawców w ubiegłym roku deklarowało, że miało problem ze znalezieniem odpowiedniego pracownika. Coraz węższe specjalizacje i dynamiczny rynek powodują, że pracodawcy coraz częściej szukają doświadczonego pracownika.
ShutterStock
4
Specyficzne umiejętności
Z tego samego powodu pracodawcy cenią specyficzne umiejętności i pasje swoich pracowników. Jeśli szukasz zajęcia a masz interesujące hobby - zaznacz to w CV. Coraz istotniejsza staje się postawa work-life balance, którą zainteresowania gwarantują.
ShutterStock
5
Umiejętności komunikacyjne
Pośpiech i nowe technologie sprawiają, że osłabiają się umiejętności komunikacji. Wśród "miękkich" kompetencji staje się to coraz częściej poszukiwane przez pracodawców.
ShutterStock
Powiązane
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama
Reklama