Zobacz, ile wyniesie płaca minimalna 2017 roku

autor: Agnieszka Brzostek24.09.2016, 15:00; Aktualizacja: 24.04.2017, 20:35
pieniądze, złoty, złotówka, pensja

Od 2017 roku zamieniają się przepisy dotyczące minimalnego wynagrodzenia w pierwszym roku pracy.źródło: ShutterStock

Płaca minimalna od 1 stycznia 2017 roku wyniesie 2000 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

  • niki(2016-09-26 18:00) Zgłoś naruszenie 936

    Wow 1460 zł. na rękę, o dzięki wam o ,,wielcy politycy, szkoda, że dla siebie takiej stawki za pracę nie ustalicie.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • ela(2016-09-24 18:18) Zgłoś naruszenie 724

    tyle powinni zarabiać parlamentarzyści bez senatu bo to trzeba zlikwidowac bo slużą narodowi a radni za darmo

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-09-24 17:50) Zgłoś naruszenie 545

    Niech ci decydenci żyją za 1460 zł. W wyszukiwarce jest napisane pochodzenie naszych polityków i kto nami rządzi.Nigdy nie będzie dobrze bo naród musi być gnębiony i upokorzony przez tych ????

    Odpowiedz
  • Luk(2016-10-03 12:02) Zgłoś naruszenie 464

    Wypadałoby dodać dlaczego wzrosło minimalne wynagrodzenia. Niech nikt nie myśli, że nasz rząd jest tak wspaniałomyślny i robi to bezinteresownie. Wyższe minimalne wynagrodzenie to wyższe wpływy ze składek do ZUS i podatków. Może rządzący zastanowią się w końcu jak zmniejszyć obciążenia najmniejszym przedsiębiorcom zatrudniającym tylko kilku pracowników, a nie zwiększać koszty pracy.

    Odpowiedz
  • Pims(2016-12-12 09:07) Zgłoś naruszenie 267

    A emigrant muzułmański - 1000 € na rączkę. A kto na niego pracuje? No kto? Tak, Ty Europejczyku, Ty Polaku. Do dziś jest tajemnicą ile pani Kopacz dała Merkelowej na uchodźców.

    Odpowiedz
  • mia(2016-12-20 19:22) Zgłoś naruszenie 171

    W mojej firmie już od stycznia "ucięto" wszystkim 1/4 etatu i odtąd pracujemy na 3/4 - zakres obowiązków oczywiście ten sam. Biedni pracodawcy...nie stać ich na takie wysokie pensje....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • One(2017-01-14 09:45) Zgłoś naruszenie 91

    Słyszałem o przypadkach że ,,pracodawca" zapowiedział że przeleje pieniądze ale każe zwracać pracownikom różnicę... oto Polska i katolicy

    Odpowiedz
  • juziu(2017-01-16 11:38) Zgłoś naruszenie 81

    mowi pracodawca ze da 1600 na reke bo zus duzy to dlaczego jak zatrudnia na czarno i nie placi zusu tak samo placi wyplate 1600 powinien minimum jak na czarno zatrudnia dac minimum 13 zl na godzine przestrzegam pracy u prywaciarza przerobilem kilku cwaniakow zaden nie placi a wymagania jak by 10 tys na miesiac placil nie pracujcie u prywaciarzy juz lepiej sto razy na panstwowa posade

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • iwona(2017-01-21 17:48) Zgłoś naruszenie 70

    Znaleźć pracę na umowę normalną i pracę to sukces , ostatnio byłam w zus i okazuje się ze za 2007 /2008 nawet pracodawca nie zapłacił za moje składki !!!a sam jeździ autem za 300tyś ..☺Zarobić 1450 to jedno drugie przetrwać za te pieniądze 😞

    Odpowiedz
  • iza(2017-01-16 12:04) Zgłoś naruszenie 61

    wezmy przyklad z politykow sadu policji wszyscy o ktorych mowa to zlodzieje zostawmy robote za 1500 i wezmy przyklad z politykow sadu policji i tez zacznijmy krasc jak chcemy zyc godnie bo uczciwie robic na wegetacje sie nie oplaca

    Odpowiedz
  • Rysiek P.(2017-05-11 04:39) Zgłoś naruszenie 50

    Emerytowany sb-ek mówi że za 2000 tys. Nie da rady żyć.

    Odpowiedz
  • nie robie 5 lat bo sie nie oplaca(2017-01-16 12:00) Zgłoś naruszenie 51

    za 1460 na reke ich ******** tych zlodzieji z sejmu niech se malpy inteligentne wychoduja moze za 1460 beda chcialy robic chociaz watpie za darmo dymac ja tez jak kolega pisal se 2 tys ustukam pod blokiem chandelek z ziomami i 2 tys ustukam miesiecznie po co na chama robic za waciki

    Odpowiedz
  • zorro(2017-01-16 12:09) Zgłoś naruszenie 41

    robilem u prywaciarza za 8 zl 10 dni wytrzymalem w pracy trzeba bylo biegac nie wolno chodzic bylo zajazd przy smierdzacychg robakach ********* za 8 zl a wlasciciel po afryce sobie jezdzi i lapie rybki za zrabowane pieniadze pracownikom a ta wspaniala firma gdzie cie zajada za 8 zl to liwi przynety wedkarskie stara gadka 8 zl na godzine i biegamy w pracy jak by ktos tam chcial isc do roboty to niech nie idzie

    Odpowiedz
  • BORATaBRAT(2017-03-27 20:31) Zgłoś naruszenie 40

    Taka durna dziewoja powie że za 6tyś. pracują złodzieje albo idioci. Pogonić tych darmozjadów do roboty za tysiaka.

    Odpowiedz
  • Góral(2017-04-16 12:28) Zgłoś naruszenie 21

    Bezsensowne narzekanie . Narzekacie A i tak nic nie robicie

    Odpowiedz
  • juziu(2017-01-16 11:38) Zgłoś naruszenie 10

    mowi pracodawca ze da 1600 na reke bo zus duzy to dlaczego jak zatrudnia na czarno i nie placi zusu tak samo placi wyplate 1600 powinien minimum jak na czarno zatrudnia dac minimum 13 zl na godzine przestrzegam pracy u prywaciarza przerobilem kilku cwaniakow zaden nie placi a wymagania jak by 10 tys na miesiac placil nie pracujcie u prywaciarzy juz lepiej sto razy na panstwowa posade isc

    Odpowiedz
  • eeee(2017-03-30 23:47) Zgłoś naruszenie 00

    Rodacy 6 rano aż się wstawać chce . Już widno ptaszki się budzą , śpiewają . Kwiatki zaczynają wschodzić , bazie kwitną . Ważne że praca jest . 1460 zł tak sobie myślę wstać czy spać. Jak nie wstanę to nie nazbieram na samochód z salonu średniej klasy. Jak wstanę to mam szanse gdy coś odłożę i po 67 latach mojego życia wsiądę do mojej wymarzonej fury tylko będzie problem z prowadzeniem. Może lepiej będę spał a to i 2 świnki uchowam, jedzonka im dam. Czy Ktoś nas kiwa. Dziękuje za te 1460 zł. śmiech śmiech śmiech i to nie tylko na sali.

    Odpowiedz
  • pele(2017-08-01 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Zlodzieje zlodzieje na waciki brak a nie mowiac o parokach z biedronki

    Odpowiedz