Szydło o ustawie o służbie cywilnej: Skostniałe struktury w urzędach muszą się otworzyć na obywateli

25.01.2016, 15:32; Aktualizacja: 25.01.2016, 15:33
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydło, PAP/Paweł Supernakźródło: ShutterStock
autor zdjęcia: Paweł Supernak

"Ustawa o służbie cywilnej została zmieniona z tego powodu, żeby polepszyć pracę urzędników i polskich urzędów, które mają być otwarte na obywateli. Te skostniałe struktury muszą wreszcie otworzyć się na obywateli" - powiedziała premier na konferencji prasowej w Kuźnicy Grodziskiej (woj. śląskie).

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • skarbona(2016-01-25 17:37) Zgłoś naruszenie 41

  Pani Premier Jest już za późno. Jak zobaczycie rzeczywiste wpływy do budżetu to dotrze do was co tak naprawdę zrobiły skarbowości rządy PO-PSL przez ostatnie 8 lat. Jak chleb będzie miał VAT w wysokości 25 (!) procent, to reszta społeczeństwa też przejrzy na oczy.

  Odpowiedz
 • mm(2016-01-25 20:35) Zgłoś naruszenie 32

  dopóki fachowcy nie będą zatrudniani w urzędach, dopóty będzie tak jak było, bez względu z której opcji politycznej będą dyrektorzy. fachowcy nie będą pracować za 2200 brutto zł/msc (z wysługą lat...). ze SC fachowcy uciekają po nabraniu wiedzy i doświadczenia, bo nikt kompetentny nie będzie pracował za tak śmieszne sumy, a wiedza osób, które przez kilka lat wydawały decyzje podatkowe lub budowlane na "wolnym" rynku jest bardzo dobrze wynagradzana. z tego powodu w SC zostają tylko pracownicy "słabi", których poziom merytoryczny jest mizerny.

  Odpowiedz
 • rran(2016-01-25 20:56) Zgłoś naruszenie 41

  Szanowna Pani Premier. Dotyczy to nie tylko służby cywilnej, ale administracji w ogóle. Pracowników urzędów - tych od bezpośredniego kontaktu z obywatelem - nikt nie słucha. Istniej wiele sposobów aby urząd był bardziej pomocny obywatelowi, i to niskim kosztem. Problem tylko w tym, że aby to zrealizować trzebaby się przebijać przez skostniałe warstwy. Jeśli kilka razy trafi się na taką ścianę, to się człowiekowi odechciewa. W końcu dochodzi do wniosku, że po co dodawać sobie pracy, skoro ani nie dostanie za to więcej pieniędzy, ani nawet odrobiny uznania.

  Odpowiedz
 • T1000(2016-01-25 22:12) Zgłoś naruszenie 43

  Szydło nie stać na więcej niż powtarzanie bełkotu Kempy. Akurat NIK to nie jest służba cywilna, chciałbym poinformować premiera tego kraju, więc zarzut jest gatunku tzw.z dupy. Zrobiliście kolejną ustawę jaskrawo sprzeczną z Konstytucją i zapłacicie wyrzuconym ludziom z budżetu dużą kasę w ramach odszkodowań za bezprawne zwolnienia. A służba cywilna akurat styczności z obywatelami ma mało, bo obsługuje przede wszystkim politykierów pokroju Szydło a nie zwykłych ludzi. Ale władza uważa, że populizm "ciemny "lud" kupi w każdej ilości.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2016-01-25 23:04) Zgłoś naruszenie 32

  Obywatele mają w d. skostniałe struktury w urzędach . Te urzędy zresztą też . A przede wszystkim mają dość utrzymywania pasożytów , sabotażystów i dywersantów . POniatna ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane