statystyki

Za co i w jaki sposób może zostać ukarany pracownik budżetówki

autor: Artur Radwan10.12.2015, 17:00
Urzędnik służby cywilnej może też stracić pracę w wyniku odmowy wykonania decyzji w sprawie przeniesienia lub niepodjęcia zatrudnienia w urzędzie, do którego został przeniesiony.

Urzędnik służby cywilnej może też stracić pracę w wyniku odmowy wykonania decyzji w sprawie przeniesienia lub niepodjęcia zatrudnienia w urzędzie, do którego został przeniesiony.źródło: ShutterStock

Urzędnicy, nauczyciele, a także mundurowi muszą dbać, by rzetelnie wywiązywać się z obowiązków. W przeciwnym razie mogą nawet stracić pracę. Najczęściej jednak kończy się na naganach z ostrzeżeniem.

Czy karą może być zakończenie kariery urzędniczej

Jestem urzędnikiem mianowanym w służbie cywilnej. Przełożony mówi, że zgromadził mocne dowody i chce w postępowaniu dyscyplinarnym wydalić mnie ze służby. Czy może to zrobić?

TAK

Choć do takich sytuacji dochodzi sporadycznie. Niemniej jednak formalnie stosunek pracy urzędnika służby cywilnej wygasa w razie:


Pozostało 95% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane