statystyki

Za co i w jaki sposób może zostać ukarany pracownik budżetówki

autor: Artur Radwan10.12.2015, 17:00
Urzędnik służby cywilnej może też stracić pracę w wyniku odmowy wykonania decyzji w sprawie przeniesienia lub niepodjęcia zatrudnienia w urzędzie, do którego został przeniesiony.

Urzędnik służby cywilnej może też stracić pracę w wyniku odmowy wykonania decyzji w sprawie przeniesienia lub niepodjęcia zatrudnienia w urzędzie, do którego został przeniesiony.źródło: ShutterStock

Urzędnicy, nauczyciele, a także mundurowi muszą dbać, by rzetelnie wywiązywać się z obowiązków. W przeciwnym razie mogą nawet stracić pracę. Najczęściej jednak kończy się na naganach z ostrzeżeniem.

Czy karą może być zakończenie kariery urzędniczej

Jestem urzędnikiem mianowanym w służbie cywilnej. Przełożony mówi, że zgromadził mocne dowody i chce w postępowaniu dyscyplinarnym wydalić mnie ze służby. Czy może to zrobić?

TAK

Choć do takich sytuacji dochodzi sporadycznie. Niemniej jednak formalnie stosunek pracy urzędnika służby cywilnej wygasa w razie:


Pozostało jeszcze 95% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane