Urzędnikom żyje się dobrze: Wynagrodzenia rosną, zwolnień nie będzie

autor: Artur Radwan08.12.2015, 07:07; Aktualizacja: 08.12.2015, 10:03
grupa osób, urzędnicy

W niektórych samorządach radni nie zdecydowali się na podwyżki . Za to ich brak został zrekompensowany nagrodami.źródło: ShutterStock

Gminy i powiaty narzekają na pustki w budżetach. Mimo to większość z nich zamierza w przyszłym roku podwyższyć pensje pracownikom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (56)

  • jan1503(2015-12-08 12:08) Zgłoś naruszenie 14

    Emerytowi, renciście się daje 20 groszy podwyżki,a urzędasom ,którzy są utrzymywani z naszych pieniędzy ,daje się kilkaset złotych !!! Przecież jest to rozbój w biały dzień :(

    Odpowiedz
  • urzedniczkapl(2015-12-08 11:37) Zgłoś naruszenie 31

    hahaha... coś autorowi artykułu się pomyliło Zarabiam niecałe 2000 tys, brutto. Żadnej podwyżki od 2009 roku. Śmieszne jest to co piszecie i nie ma co się dziwić podejścia ludzi do urzędników. Wyliczając średnią trzeba by wziąść pod uwagę poszczególne urzędy. U mnie w komendzie wojewódzkiej policji 2500 brutto to już marzenie.

    Odpowiedz
  • ganz67(2015-12-08 10:58) Zgłoś naruszenie 111

    Redaktor bajki opowiada, nie zna realiów. Dobrze to żyje się w samorządzie pajacom po plecach, robiących przekręty rękoma szarych pracowników. Szary pracownik wegetuje, niebawem zasili kolejny zmywak na Wyspach.

    Odpowiedz
  • Łódź ha, ha (2015-12-08 10:56) Zgłoś naruszenie 122

    Stara śpiewka p. Radwana - wie jak uderzyć by zabolało i poszczuć swoim zwyczajem, choć pisze wierutne kłamstwa. W samorządach gminnych podwyżki? Nawet nie zadał sobie trudu by dane takie uzyskać, zresztą kto by je podał komuś tak nieobiektywnemu, niewiarygodnemu i nierzetelnemu jak A.Radwan. Urzędnicy z pewnością w większości życzą PANU REDAKTOROWI tak chędogich świąt jak płace, które dostają za pracę, na poziomie zbliżonym do najniższych krajowych i perspektywą aż ok. 1000 zł emerytury.

    Odpowiedz
  • mm(2015-12-08 10:24) Zgłoś naruszenie 223

    średnia pensja w administracji rządowej 4,8 brutto zł..... coś mi źle liczą w płacach skoro co miesiąc przelewają mi na konto mniej niż połowę tej kwoty.... co za bajzel.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anastazja (2015-12-08 10:23) Zgłoś naruszenie 20

    jak wróci ustawa o emeryturach 60 i 65 będę najszczęśliwsza na świecie po 38 latach pracy 2076 zł na rękę w samorządzie i podwyżki nawet tej z waloryzacji 0 już tak od 5 lat bo są inne cele zatrudnianie kierowników w dziale gdzie jest czterech pracowników z tego 2 kierowników, czekam tylko na 60 lat wezmę odprawę i nagrodę za lata pracy 40 i na drugi dzień mnie nie ma, mogę mieć 800 zł emerytury będę chodziła po zapomogi do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na opał i leki i to chyba o to chodzi ,żeby po 40 latach pracy tak człowiek był upokorzony, bardzo dziękuje, za pracę w administracji samorządowej pomorze

    Odpowiedz
  • skarbona(2015-12-08 10:20) Zgłoś naruszenie 181

    redaktor (celowo z małej litery) Tak myślałam, że to znowu ty szczujesz na urzędników. Nie zapominaj, że ty też byłeś URZĘDNIKIEM. Chciałbyś wtedy przeczytać jakim to jesteś pasożytem? Wracając do tematu: żeby mieć tokarza, murarza to wystarczy krótki kurs. Żeby mieć ekspedientkę to wystarczy 2-3 godzinne szkolenie z obsługi kasy. A żeby mieć kompetentnego urzędnika to trzeba lat!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anna(2015-12-08 10:16) Zgłoś naruszenie 10

    wszystkim piszacym o

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Rosną jak się umie zarządzać(2015-12-08 10:01) Zgłoś naruszenie 114

    Zatrudniamy w polsce młodziaków na minimalną krajową w miejsce emerytów specjalistów.... A uzyskane w ten sposób środki idą na nagrody dla menegmentu i jeżeli jesteś członkiem owej góry to ci kilka tyś w roczku skapnie - czyli pensje rosną i to całkiem nieźle. Poza tym ci na niskich płacach są posłuszni (licząc naiwnie na podwyżki....) i łatwi do ewentualnej wymiany. Stan ten prowadzi do rozwarstwienia jak w Carskim urzędzie na dostojników i skrybów.

    Odpowiedz
  • Specjalista(2015-12-08 09:58) Zgłoś naruszenie 273

    Panie Radwan, kłamstwo jakie wyłania się z Pana artykułu nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem, jestem urzędnikiem w administracji samorządowej i wie Pan ile zarabiam- 2250 zł brutto, w supermarketach ludzie więcej zarabiają, ale widzę po artykule że trzeba szczuć na siebie ludzi i tyle, gratulacje dla Pana

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marek K.(2015-12-08 09:43) Zgłoś naruszenie 07

    Kolega jest jakimś tam naczelnikiem w gminie. Pensje pań urzędniczek 5 tys i wyżej. Ciągłe dopominanie się o nagrody, trzynastki, no i podwyżki. Kolega przejdzie teraz na emeryturę i już się śmieje co te panie zrobią, bo niewiele umieją same. Potrzebują przełożonego, który im wyznaczy pracę, który musi mieć wykształcenie prawnicze, a tam takiego drugiego nie ma. Tam robota to jest "fucha"!

    Odpowiedz
  • zew(2015-12-08 09:33) Zgłoś naruszenie 535

    Nierobom budżetowym kategoryczne NIE !!!!PODATNICY !!! Jak najszybciej zwolnić armię urzędniczej budżetowej hołoty w interesie podatników!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pk(2015-12-08 09:25) Zgłoś naruszenie 413

    No kolejny zakłamany artykuł o urzędnikach - nie dziwię się że społeczeństwo wiesza na nas psy bo mamy się jak pączek w maśle. Największym przekłamaniem jest podawanie średniej pensji, która przekracza 4 tys. zł bez dopisania czy to brutto czy netto, a nawet nie patrząc na to czy brutto czy netto - średnia pensja nie uwzględnia rzeczywistych wynagrodzeń bo naczelnik/dyrektor, który zarabia 10 tys. podwyższa średnią pensję do tych 4 tys. Ja pracownik marszałka, zajmuję się kontrolą projektów unijnych wynagrodzenia dostaję ciut ponad 2 tys. na rękę. Coroczne podwyżki - jakaś KPINA. Stoimy na samym końcu chroniąc budżet europejski przed jego pomniejszeniem z tytułu nieprawidłowości - roboty mamy tyle że nie wiadomo za co się zabrać, cały czas w rozjazdach, z nierealnymi terminami na informacje pokontrolne (związane z pracą w domu bez żadnego dodatkowego wynagrodzenia bo jak się chce zostać po godzinach to nie ma żadnego przełożonego, który może sprawować pieczę nad nieszczęsnym szeregowym pracownikiem) i nie dostajemy nic innego niż inni pracownicy urzędu - a uzasadnienie zazwyczaj jest takie samo - przecież jak wy dostaniecie to CI inni nic nie dostaną - mimo że CI inni wiedząc o wakatach nie decydują się przejść do funduszy bo musieliby pracować (jeżeli kogoś obraziłem to wybaczcie ale taka jest prawda). I tak z ue mamy specjalny priorytet Pomoc Techniczna z którego jesteśmy w całości wynagradzani, tylko że co roku miliony wracają do Brukseli - bo jak my dostaniemy to inni nie dostaną więc lepiej przecież zwrócić. Proponuję autorowi dokonać uczciwej analizy - sprawdzić rzeczywiste zarobki szeregowego pracownika netto - bo to jest pensja, za którą musimy przeżyć, sprawdzić czy nagrody/podwyżki dostali szeregowi pracownicy, a nie zaufani politycznie/znajomi itp. a dopiero później POPEŁNIAĆ ARTYKUŁ O ZAROBKACH URZĘDNIKÓW.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-12-08 09:02) Zgłoś naruszenie 57

    Jeśli zwolnień w urzędach i instytucjach nie będzie , To PiS , u władzy , długo nie PObędzie . I po raz kolejny się okaże , kto jest głupi .

    Odpowiedz
  • K.k.(2015-12-08 09:01) Zgłoś naruszenie 61

    No ale z Prudnika to jestem dumny. Gmina biedna, ale z gestem.

    Odpowiedz
  • stat(2015-12-08 09:00) Zgłoś naruszenie 162

    Jak chce się napisać rzetelny artykuł to może podać medianę wynagrodzeń, nie "średnie zarobki"? Odliczyć dyrektorów i z-ców - tyle, że wtedy nijak nie da się zrobić "szczującego" nagłówka...

    Odpowiedz
  • Małgorzata (2015-12-08 08:50) Zgłoś naruszenie 375

    Jestem urzędnikiem z 20-letnim stażem i byłabym prze-szczęśliwa gdyby moja pensja była w wysokości o której pan pisze!!!! . skąd Pan bierze te pomysły i kto pozwala je przełożyć panu na papier.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ana(2015-12-08 08:40) Zgłoś naruszenie 404

    2,5 tys. netto miesiecznie, które potrzebuję do kredytu na mieszkanie, nie chce w żaden sposób wyjść nawet z tą "osławioną" trzynastką i nagrodą..

    Odpowiedz