statystyki

Co się dzieje z klauzulą pracowniczą po przejęciu firmy

autor: BL05.11.2015, 07:26; Aktualizacja: 05.11.2015, 09:26
bezrobocie, praca

Należy zwrócić uwagę, że o ile nowy pracodawca, który przejął zakład pracy w trybie art. 231 par. 1 k.p., automatycznie wstępuje w istniejący w danym zakładzie stosunek pracy, to nie jest to tożsame ze wstąpieniem w ogół stosunków prawnych łączących pracownika z byłą firmą.źródło: ShutterStock

Zakład pracy przeszedł na nowego przedsiębiorcę. Czy w takiej sytuacji nowy pracodawca musi wypełnić zobowiązania wynikające z umowy o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy, które zostały podpisane przez poprzedniego właściciela firmy?

Akademia prawa pracy 1871

Nie. Należy zwrócić uwagę, że o ile nowy pracodawca, który przejął zakład pracy w trybie art. 231 par. 1 k.p., automatycznie wstępuje w istniejący w danym zakładzie stosunek pracy, to nie jest to tożsame ze wstąpieniem w ogół stosunków prawnych łączących pracownika z byłą firmą. Niektóre prawa i obowiązki pracodawcy nie stanowią części stosunku pracy, a jedynie są z nim powiązane.


Pozostało jeszcze 42% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Zakaz dorabiania(2015-11-05 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli chcą zabrać trzynastki, to niech zniosą zakaz dorabiania. Każdy pracujący w firmie prywatnej może dorabiać, urzędnikom nie wolno. Poza tym wynagrodzenie urzędnika powinno być godne, a póki co wstyd obsługiwać interesantów w pocerowanych ubraniach. Nagrody dzielone przez szefa dla najwydajniejszych to utopia. Wprowadzic płatne nadgodziny, ekwiwalent za urlop,uczciwe premie, możliwość dorabiania, a potem zabierac.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane