Rząd żegna się bonusami. Urzędnicy dostaną wyższe nagrody

autor: Artur Radwan23.10.2015, 07:24; Aktualizacja: 23.10.2015, 08:11
grupa osób, urzędnicy

Część szefów urzędów administracji publicznej postanowiło przyznać jeszcze przed wyborami nagrody dla swoich podwładnych.źródło: ShutterStock

Urzędnicy jeszcze przed niedzielnymi wyborami poczują znaczny przypływ gotówki w postaci nagród. Nie tylko są one wypłacane wcześniej, lecz także wyższe niż w poprzednich latach

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

  • O_o(2015-10-23 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    a w skarbówkach jak zwykle kupa!!! Ludzie wyjdźmy wreszcie na ulice i rozpier... ten burdel!!!

    Odpowiedz
  • Old(2015-10-23 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Typowa kiełbasa wyborcza z tymi nagrodami, nikt normalny nie kupi bajki, że wcześniejsze i wyższe nagrody dla urzędników nie mają związku z wyborami.
    W Poznaniu w 'wojewódzkim' dodatkowo zrobili remont ale taki na szybcika, nie kompleksowy, tylko żeby wydać kasiorę - np. wymienili przyzwoitą nawierzchnie parkingu na nową.

    Odpowiedz
  • bodzio(2015-10-23 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Urzędnicy służby cywilnej narzekają na niskie zarobki a są ciągle nagradzani nawet za popełniane błędy, słaba wiedze w wykonywanych obowiązkach.

    Odpowiedz
  • Urzędnik to nie "głupek".(2015-10-23 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    To w stylu PO-PSL. PO nich choćby potop, choć wcześniej przeciętny urzędnik to "nędzne wynagrodzenia" za czasów tych partii.Robią wodę z mózgu urzędnikom. Oby się nie przeliczyli.
    Jednorazowy akt łaski pańskiej to przekupstwo by na nich głosować. Ale urzędnicy to też ludzie myślący i mający rodziny i wiedzą jak ich PO-PSL rolowało na równi z innymi przeciętnymi Polakami. Tylko "swoi " mgli liczyć na odpowiednio wielkie apanaże. Afera taśmowa to doskonale pokazała.

    Odpowiedz
  • małogramotnyj.(2015-10-23 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna odsłona pijaru stosowanego przez "REDAKTORA" konduity wiadomej. Wcześniej wspominałem o "makijażu w hospicjum" I to się właśnie potwierdza. Skoro nie moze być lepiej i skuteczniej, bo rak toczy schorowany "twór" jakim jest "Słuzba", to choc niech będzie piękniej. I dlategote kilkaset zł. statystyczny pracownik otrzyma aby chwalic wiadomo kogo. A zatem owe kilka stów ma byc chwilowym makijażem i środkiem przeciwbólowym, wiadomo na co. Ale, ale - jest jedno ale. Pieniążki zostana wydane, dyrektorzy generaalni wezma swoje 8-10 tys zł., i kwita. A na Boże Narodzenie ( zwyczajowy okres wypłat nagród i oszczedności) to juz w br. pieniążków nie starczy - w kwotach takich jak w l. poprzednich. A zatem skoro potem nie będzie czym dzielić, to choć obecnie napisać należało, co jak wyżej widac skutek propagandowy. niesie. A jaki skutek ? Ano, skukcesywne szczucie "na urzędnika" i wypisywanie bzdur pt. "znów płacą tym podlecom". Statystyczny "zjadacz chleba' NIE ROZRÓŻNIA REFERENTA OD DYREKTORA i przyjmuje do wiadomości nie owe 200- 300 zł., a ww. 5000 - 10000. I wytwarza sie złudzenie że większość takie pieniądze otrzymuje. Tak, ale w ciagu kwartału, a nie w formie nagród. A mediany wypłat (co to jest to niech zjadacz chleba nie próbuje ustalać bo i tak nie zrozumie i tym sie różni od urzędnika) znów nie podano, bo to w żadnym przypadku nie słuzy ww. "pic - propagandzie". A zatem nadal zbieramy "śmietanę na g...nie i robimy z tego g...na "bacik. A po co bacik ? Jak to po co? Aby tym bacikiem wysmagać wiadomo kogo.

    Odpowiedz
  • ja(2015-10-23 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dostałem nagrodę... W końcu będę mógł sobie kupić buty na zimę, bo podobno ma być sroga.
    Swoje zadowolenie wyrażę 25.X przy urnie.

    Odpowiedz
  • panto-Felek(2015-10-23 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    Czy wy nas macie za ameby, które nie pamiętają co się działo przez ostatnie 8 lat?

    Odpowiedz
  • polka(2015-10-23 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    Takie właśnie były prze 8 lat rządy PO i PSL - ciągłe pogłębianie różnic placowych w państwowych urzędach pracy TO SKANDAL. A najwięcej brali kierownicy, czyli nieroby polityczne a ludzie pracy , NIC ! I nie mogli nawet sie skarżyć czy odwoływać bo zaraz byli gnębieni, zwalniani , mobingowani .

    Odpowiedz
  • Pracownik Administracji(2015-10-23 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę czytać uważnie, ponieważ jest jasno napisane najniższa nagroda 100zł- najwyższa 8000zł. Te najwyższe nagrody w ministerstwachdostają tylko dyrektorzy i znajomi władzy a wszyscy pozostali pracownicy dostają te 100 maksymalnie 1000zł. Pracownik administracji zarabiający z roku na rok coraz mniej.

    Odpowiedz
  • BAZUKA(2015-10-23 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    odchodzi PO to daje nagrody ,a co z obywatelami .TAK rządziło PO tylko dla wybranych były pieniądze WSTYD I HAŃBA

    Odpowiedz
  • urzędniczka(2015-10-23 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Dzielą nagrody pewnie jak co roku. Jednym dużo, innym nic. Nie emocjonuje się tym, w nadzorach budowlanych nigdy nie było premii czy nagród kwartalnych, nigdy nie było nagród na 11.11. Dostajemy żałosne pensje, a centrala ma nas w głębokim poważaniu. Coraz częściej się zastanawiam nad sensem takiej pracy, skończone studia, zrobione podyplomówki, podnoszenie kwalifikacji i dokształcanie się. Oczywiście z własnych środków. Do niedawna motywacją był samorozwój, teraz zadaję sobie pytania: po co mi to? Nikogo to nie interesuje, nic mi to zawodowo w urzędzie nie daje. A i finansów już na to nie ma. Mam dziecko, którego dyplomem nie nakarmię. Wakacje? Wyjście do kina, restauracji czy teatru? Dodatkowe zajęcia dla dziecka? Nie ma szans z takimi zarobkami. Jest wegetacja. Jeszcze chwila i odwiedzę pomoc społeczną. Ilu jest takich urzędników jak ja? Niestety wielu.

    Odpowiedz
  • antek(2015-10-23 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jako wredny urzędas zarabiam 1800 złotych. Ostatnio muszę likwidować oszczędności by zapłacić rachunki. ŻADNYCH nagród nie mam.

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-10-23 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Dostaną więcej niż emeryci waloryzacji! Wstyd i hańba!

    Odpowiedz
  • dr dr(2015-10-23 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie neutralne zdjęcie wybrano na SG do tego artykułu :)
    Szczujnia w najlepszym wydaniu :)

    Odpowiedz
  • kowalscy(2015-10-23 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Brakuje pieniędzy na dzieci, emerytów i robotników, ale dla mundurowych i urzędasów - są ! Hańba PO-PSL !

    Odpowiedz
  • urzędnik niższego szczebla(2015-10-23 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu czegoś nie zauważyłem?
    Na dzień 23.10.2015 r. (piątek) dostałem okrągłe zero.

    Odpowiedz
  • skarbona(2015-10-23 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    ZERO nagród.
    Obiecane przez Kopaczową podwyżki to od 9 do 64 zł. Po 9 latach zamrożenia pensji!

    Podziękuję w niedzielę.

    Odpowiedz
  • małogramotnyj.(2015-10-23 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna odsłona pijaru stosowanego przez "REDAKTORA" konduity wiadomej. Wcześniej wspominałem o "makijażu w hospicjum" I to się właśnie potwierdza. Skoro nie moze być lepiej i skuteczniej, bo rak toczy schorowany "twór" jakim jest "Słuzba", to choc niech będzie piękniej. I dlategote kilkaset zł. statystyczny pracownik otrzyma aby chwalic wiadomo kogo. A zatem owe kilka stów ma byc chwilowym makijażem i środkiem przeciwbólowym, wiadomo na co. Ale, ale - jest jedno ale. Pieniążki zostana wydane, dyrektorzy generaalni wezma swoje 8-10 tys zł., i kwita. A na Boże Narodzenie ( zwyczajowy okres wypłat nagród i oszczedności) to juz w br. pieniążków nie starczy - w kwotach takich jak w l. poprzednich. A zatem skoro potem nie będzie czym dzielić, to choć obecnie napisać należało, co jak wyżej widac skutek propagandowy. niesie. A jaki skutek ? Ano, skukcesywne szczucie "na urzędnika" i wypisywanie bzdur pt. "znów płacą tym podlecom". Statystyczny "zjadacz chleba' NIE ROZRÓŻNIA REFERENTA OD DYREKTORA i przyjmuje do wiadomości nie owe 200- 300 zł., a ww. 5000 - 10000. I wytwarza sie złudzenie że większość takie pieniądze otrzymuje. Tak, ale w ciagu kwartału, a nie w formie nagród. A mediany wypłat (co to jest to niech zjadacz chleba nie próbuje ustalać bo i tak nie zrozumie i tym sie różni od urzędnika) znów nie podano, bo to w żadnym przypadku nie słuzy ww. "pic - propagandzie". A zatem nadal zbieramy "śmietanę na g...nie i robimy z tego g...na "bacik. A po co bacik ? Jak to po co? Aby tym bacikiem wysmagać wiadomo kogo.

    Odpowiedz
  • dość biedy(2015-10-23 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    33 lata w budżetówce , wypłata 1620 na rękę i 0 nagrody ( zero )

    Odpowiedz
  • urzędniczka(2015-10-23 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł szczujący społeczeństwo na urzędników. Nie wszyscy urzędnicy i nie we wszystkich urzędach. Prawdą jest natomiast fakt wysokość wynagrodzenia na tym samym poziomie od 2009 r.

    Odpowiedz