statystyki

Wojsko otwiera się na długowiecznych rezerwistów. Przechowuje karty dopóki nie skończą 100 lat

autor: Artur Radwan22.09.2015, 07:22; Aktualizacja: 22.09.2015, 08:48

Karty ewidencyjne i inne dokumenty żołnierzy skreślonych z ewidencji będą przechowywane w archiwum wojskowej komendy uzupełnień do końca roku kalendarzowego, w którym ukończą oni 100 lat życia. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia ministra obrony narodowej z 8 października 2010 r. w sprawie prowadzenia ewidencji wojskowej (Dz.U. nr 199, poz. 1321 ze zm.), który obecnie jest w uzgodnieniach międzyresortowych. Do tej pory dokumentacja przechowana była do ukończenia przez mundurowego 80. roku życia.

Zmiana podyktowana jest przede wszystkim potrzebą wystawiania przez wojskowe komendy uzupełnień zaświadczeń potwierdzających przebieg służby wojskowej. Dotyczy to m.in. osób, które chcą ubiegać się o wyższe świadczenia emerytalne. Z doświadczenia komendantów wynika, że w tego typu sprawach zgłaszają się do nich osoby, które mają ponad 80 lat. MON podkreśla, że ewidencja wojskowa prowadzona jest aktualnie również w formie elektronicznej.


Pozostało 20% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane