Kopacz chce dopłacać tym, którzy na umowie o pracę zarabiają minimum

14.07.2015, 17:34; Aktualizacja: 14.07.2015, 17:35
Premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej podsumowującej wizytę w Łodzi

Premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej podsumowującej wizytę w Łodziźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Kopacz na wtorkowej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu w Łodzi była dopytywana o pomysł dopłat dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę i zarabiających minimum. Było to nawiązanie do poruszonej podczas poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami Łodzi kwestii tzw. umów śmieciowych. Młody mężczyzna spytał wówczas premier, jak chce rozwiązać ten problem.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (53)

  • Taktylko(2015-07-14 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś nie było śmieci i jakoś ludzie zarobili na utrzymanie i na emerytury, mieli wypracowane lata pracy, dzis nie dosc ,że umowy byle jakie mało pensji, bez składek na emeryturę , taki stworzyli dobrobyt, emeryci pracują i biorą emeryturę i pensję, często są to wysokie uposażenia., młodzi zeby w ścianę, szykują ustawę 40lat skladkowych i emerytura, ciekawe dla kogo?

    Odpowiedz
  • Kolo(2015-07-14 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    Często tacy z minimum dostają tzw po stole może czas przyjrzeć się tym pracodawcą i dlaczego jeśli faktycznie ludzie ci pracują za tzw miskę ryżu

    Odpowiedz
  • Ryszard(2015-07-14 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    A o emerytach i rencistach Pani Premier zapomniała?Zbliżają się wybory,to emeryci i renciści powinni przypomnieć sobie o obecnym rządzie!

    Odpowiedz
  • Marek(2015-07-14 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce gdyby nie powiedzieli ludzie stop 8 latach PO jeszcze trochę zapomnieli by o ludziach i była by druga Grecja A teraz kiedy nic nie można Pani Kopacz dużo obiecuje a na wakacje nawet paliwo zdrożało ,mandaty za sprawę w sądzie to lepiej nie walczyć o swoje ,bo mecenasi a także sądy pobierają taka kasę ,że nie stać człowieka ,borą 5% wartości sporu a emerytowi referendarze odpowiadają ,że trzeba było w życiu sobie zbierać zwłaszcza jak się samotnie chowało dzieci (nikogo to nie interesuje ) Czasy dla bogaczy .Proszę Pani Kopacz to Państwo dla Vipów i bogaczy a biedy nikt nie widzi ,w nic już nie wierzę ,ma rentę ( nie mogę pracować 730złotych (wypadkową na życie leki jest to dla mnie skok z wysokości ta walka o przetrwanie, Pani Premier tyle Pani obiecuję niech Pani jeszcze coś zrobi dla biedaków ,pomyśli o Polach ,tu jest dramat bez pruderii pomoc dla innych a jak Pani chęć pomagać muzułmanom, to proszę wziąć do siebie do domu i ich utrzymuje ,tylko co z bezpieczeństwem dla Polaków

    Odpowiedz
  • Maria(2015-07-14 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    "Proszę zobaczyć, że tylko my jako opcja polityczna wprowadziliśmy ozusowanie wszelkich umów cywilnoprawnych po to, by tych umów śmieciowych nie rozwijać i nie dawać zachęty dla tych, którzy te umowy śmieciowe będą młodym ludziom proponować" - mówiła. Ta wypowiedź świadczy o tym, że pani Kopacz i cały ten nieudolny rząd są kompletnie oderwani od rzeczywistości. W zamian umowa o pracę za 1200 zł, "gwarancja" emerytury 500 zł miesięcznie, i "rewelacyjne" ubezp. zdrowotne (lub praca na czarno za 2000 zł). Pani Kopacz, "ić stont". P.S. Ah zapomniałam, przecież pani dopłaci.

    Odpowiedz
  • Grzegorz(2015-07-14 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    Pani premier matki pracują za najniższą krajową 7 dni w tygodniu w marketach a dzieci chowa ulica i niech Pani da matkom 6 dni pracy w tygodniu ,zamknijcie markety i sklepy w niedzielę .Dajcie nam żyć i mieć dzieci ,bo sami do śmierci będziecie pracować a Pani wróci do pracy do szpitala oby za najniższą krajową jak my pracujemy ,wiemy pielęgniarki i lekarze jak zarabiają wystarczy wziąć pod uwagę ich Pity ,dyżury ,dodatki ,suweniry ,łapóweczki jak w szpitalach w Warszawie ,bez kasy nie ma życia i leczenia ,czy chcecie żeby kraść to pomyślcie o budowie więzień.Na wizyty czeka się jak na Krasińskiego w przychodni u lekarza pół roku a prywatnie przyjmują w prywatnych klinikach bez problemu tylko za kasę ,czy Pani o tym nie wie każdy lekarz ,pracuje w paru szpitalach prywatnych, przychodniach a Państwowy przychodzi nieprzytomny i odwalą chałturę stąd te błędy lekarskie, dajcie ludziom zarobić w jedynej firmie ,bo to nic dobrego nie wróży. Proszę Pani premier sprawdzić w ilu szpitalach pracują na zmianę pielęgniarki a już się nie mówi lekarze ,pacjent nie ma znaczenia lekarz to biznesmen

    Odpowiedz
  • Mieszko(2015-07-14 19:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ta kobieta bredzi. Plecie bez składu i ładu, co jej ślina przyniesie na język. Ona widzi, że PO przegrywa wybory, miota się więc od ściany do ściany i wygaduje głupstwa, których nawet krowa by się wstydziła.

    Odpowiedz
  • wowicki(2015-07-14 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bzdurne pomysły! W Polsce potrzeba 4 miliony miejsc pracy. Trzeba odralniać działki pod inwestycję i ściągać inwestorów. Jak bezrobocie spadnie do 5%, to zacznie się walka o pracowników i firmy będą zwiększać pensje. W chwili obecnej, gdy na 1 miejsce pracy mamy 25 bezrobotnych i dodatkowo 25 emigrantów, którzy aktualnie zasuwają na Zachodzie, to pomysł pani Kopacz jest rodem z programu PIS, czyli zabieram tym, co zarabiają 3000 zł i daję tym, co zarabiają 1400 zł.

    Odpowiedz
  • POlka matka(2015-07-14 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    Skąd Kopacz weźmie tyle kasy,bo codziennie coś ludziom obiecuje. Niepoważna kobieta.Na te i inne obiecanki potrzeba miliardów,a my mamy owszem ale długów tyle,co narobiła Platforma z PSL-em.!!!Niech już nie jeździ po Polsce,bo ja sprzeda,zanim wybory będą!!!

    Odpowiedz
  • pytam(2015-07-14 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    ..."Proszę zobaczyć, że tylko my jako opcja polityczna wprowadziliśmy ozusowanie wszelkich umów cywilnoprawnych po to, by tych umów śmieciowych nie rozwijać i nie dawać zachęty dla tych, którzy te umowy śmieciowe będą młodym ludziom proponować"...
    A KTO wprowadził umowy śmieciowe??? A KTO pozwolił na to, by te umowy śmieciowe były PODSTAWOWYMI umowami na polskim rynku pracy??? Nooo, kto?

    Odpowiedz
  • Radek(2015-07-14 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ewo Peron a komu zabierzesz? Emerytom, rencistom a może posłom? Pokraczna karykaturo polityka od siedmiu boleści, gdybyś Saharą rządziła piasku by na niej zabrakło w rok. Skąd ty wylazła, z jakiego rynsztoka wypełzłaś chorobo weneryczna? No powiedz.

    Odpowiedz
  • ola(2015-07-14 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    Czego jeszcze nie wymyśli PO aby wygrać wybory wszystko za wszelka cenę ,potem pozostanie nam tylko Grecja.

    Odpowiedz
  • ola(2015-07-14 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    Sorki pani premier zapomniała o rencistach i emerytach,może im pani coś obieca bez pokrycia,to są ludzie starzy i uwierzą w te obiecanki.

    Odpowiedz
  • sflustrowany(2015-07-14 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    "jak mówiła, nie chce pomagać przedsiębiorcom" świetnie, jakby mało było schodów dla małych firm, odechciewa już mi się tego PO, chyba zaczne głosować na alkhaide

    Odpowiedz
  • karo(2015-07-14 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    Kopacz metr w głąb, jak to szło z tymi nieodpowiedzialnymi populistami obiecującymi wszystkim wszystko i drugą Grecją?

    Odpowiedz
  • Autor:(2015-07-14 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    pitolenie przedwyborcze wg. Ostachowicza

    Odpowiedz
  • bobo(2015-07-14 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    psiarni po 600 pln podwyżki , na emeryturę najlepiej po 5 latach. całe życie na garnuszku podatnika i ciągle roszczenia...

    Odpowiedz
  • aku(2015-07-14 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Wiedzą, że nie będą już rządzić, więc szastają forsą na lewo i prawo, żeby zostawić Polskę w jak największych długach. Przecież po nich choćby potop, albo co gorsza wprowadzenie euro.

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2015-07-14 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy dostaną umowę na najniższą, a reszta w formie bonów/diet. Komuna, komuna, komuna - całe PO-PSL

    Odpowiedz