Policjanci chcą po 600 zł podwyżki. Są gotowi jechać do Brukseli

autor: Bożena Wiktorowska14.07.2015, 07:23; Aktualizacja: 14.07.2015, 08:22
policja

Protest wzmocni masowe wysyłanie listów do Ewy Kopacz z żądaniem podwyżkiźródło: ShutterStock

W ciągu dwóch tygodni znana będzie kwota, o jaką wzrośnie uposażenie funkcjonariuszy podległych ministrowi spraw wewnętrznych. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (45)

  • tylko się zabic(2015-07-14 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    to nie tylko policjanci, a pozostała budżetówka to co, od 8 lat nie dostałam ani grosza podwyżki, po 37 latach pracy (powiatowy sanepid) mam 1600 zł + 30 lat wysługa lat i oto moja sielanka przed emeryturą jaką stworzył mi i mojej rodzinie rząd za to, że pracuję, bo wiadomo jak brak pieniędzy to w domu kłótnie, bo na wszystko brakuje.

    Odpowiedz
  • KSC(2015-07-14 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Policjanci, nauczyciele, pielęgniarki, mogą strajkować! Służba Cywilna ma ustawowy zakaz. Pytam się co to kur.. jest!? Jest to jawna dyskryminacja tej grupy zawodowej. Dlaczego ZZ nie zajmą się tym debilstwem, dlaczego nie zostanie to zaskarżone do TK !?!?!

    Odpowiedz
  • Kowalski(2015-07-14 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    tylko 600 zł !!! po 6 tys. niech sobie ORMO zażyczy

    Odpowiedz
  • kop(2015-07-14 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    policjanci nie mogą strajkować

    Odpowiedz
  • małogramotnyj chlebopaszec z SC.(2015-07-14 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    A dodatktkowo należy wtrącić, iż służby mundurowe ( wszyscy) , prokuratorzy i sedziowie nie płacą podatku dochodowego (18% i 32%). A zatem cała kwota podwyżek, w tym także całość wynagrodzenia jest "per saldo" wyższa o ww. stawkę. A co ciekawe to co by sie stało gdyby "kwalifikujący" się jakoby do pomocy społecznej "mundurowi" ów podatek mieli obowiazek płacic ( i nie rozliczaliby sie wówczas z małżonkami na przykład) i co z tego wynikało ? Ano nic poza tym, że duża częśc owego "towarzystwa" płaciłoby pod koniec roku podatek wg. stawki 32%. A ten płaci w naszym pieknym kraju ca od 21do 3% ogólu podatników. I co z tego wynika dalej ? Ano nic poza ewidentnym chciejstwem Panów ( Pan również ) policjantów - policjantek i. do wyrywanienia pieniedzy z budżetu. Przypomina sie w tym miejscu "stalinowska" definicja Państwa, przy ewidentnym koniunkturalnym zachowaniu funkcjonariuszy owego Państwa. A co ciekawe zbankrutowana idea słuzby Cywilnej "w tym kraju" Ipodatki płaci, podwyżek od 8 lat nie obejrzała jakichkolwiek ( poza swimi "znajomymi królika" którzy własnie przyczynili się do wzrostów płacy w tym korpusie - oczywiście poniżej inflacji.) Jaki Pan taki kram. I to byłoby na tyle.

    Odpowiedz
  • Mam(2015-07-14 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tusek nic nie pamięta pomroczność jasna po piciu przez całe życie:)))

    Odpowiedz
  • riposta(2015-07-14 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    małogramotnyj chlebopaszec z SC nie znasz realiów. Jako policjantowi od każdej wypłaty pensji, nagrody etc. jest mi odprowadzony 18% podatek, jak każdemu obywatelowi w tym kraju. Nie znasz się to do czytaj...

    Odpowiedz
  • małogramotnyj z SC.(2015-07-14 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    do "riposty"
    Wielce Szanowny Panie. Pracuję w SC, a konkretnie w US. Mam własnie przed soba wgląd w dane dot. wynagrodzenia pewnego "polcjantunia" z gminy. (pprowincha co się zowie). I co z owych danych wynika. Ano nic poza tym, iż od dochodu owego "policjantunia" jakichkolwiek podatków dochodowych nie odprowadzono. Podobnie z innymi "polcjantami. CHyba iz Panu "ps. 'riposta" pomyliła sie np. z propagandą a la :Goebells", albo juz dawno jest na emeryturze ( np. po 15 latach słuzby) i ww. podatek płaci. Albo nieboże poszedł na emeryturę i jest w okresie "przejściowym" (do 1roku) i wówczas pomimo iz jakoby jest na emeryturze to dalej pobiera sobie wynagrodzenie z jednostki - tylko ze ww. podatek po pewnymi warunkami własnie płaci ryczałtem. I sprawy koniec bo Szanowny ma tyle wiedzy w tym zakresie co szeregowy policjant w szeregu. A ile mato każdy wie jak na ów szereg popatrzy. End.

    Odpowiedz
  • służba nie drużba,na 1 miejsce 100 kandydatów.....(2015-07-14 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    więc o co tu chodzi???biją strajkujących o chleb a ich kto ma bić w razie strajku???za Tuska cicho siedziały wszyscy ci co dzisiaj chcą strajkować o podwyżki bo na PO głosowały i myślały że tylko duże grupy społeczne będą się liczyły.ńiestety...PIS jak wygra wybory weżmie kredyt jak Grecja,da wam wszystkim tak jak Tusk zabrał ludziom spełniającym warunki do wcześniejszej emerytury a wam nie ruszył.Święte krowy Tuska ,przestająbyć święte??///?/

    Odpowiedz
  • EU(2015-07-14 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Doby pomysł ! Polscy policjanci do Brukseli a policjanci z Brukseli do Polski ,może byłoby bezpieczniej na ulicach.

    Odpowiedz
  • GÓRNIK(2015-07-14 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Dać Policjantom !! bo ich zarobki są żenujące!!! a chcemy mieć bezpieczne państwo i bez korupcji !!!

    Odpowiedz
  • wwwe(2015-07-14 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    policjanci z urzędu nie mogą strajkować. akcja protestacyjna to zupełnie inna sprawa

    Odpowiedz
  • zzz(2015-07-14 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli mamy takich urzędników w skarbówce jak małogramotny (w sumie nick strzał w 10tke :)) to ja dziękuje.
    Sędziowie i prokuratorzy płacą jak każdy podatek dochodowy (zaliczki) z tym, że nawet więcej bo nawet rejonowi wpadają pewnie pod koniec roku w drugą skalę.

    Od ich pensji nie odciąga się składek emerytalnych ale to już inna bajka.

    Odpowiedz
  • O_o(2015-07-14 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Górnik - fakt z waszymi pnsyjami to każde zarobki są żenujące!

    Odpowiedz
  • no tak(2015-07-14 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Psy mają przywileje emerytalne, więc większa kasa im nie przysługuje !

    Odpowiedz
  • Jacek P.(2015-07-14 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do tych wszystkich, którzy tak zazdroszczą policjantom, tych pensji, wcześniejszego odejścia na emeryturę. Sam jestem policjantem od 2o kilku lat i pamiętam czasy sprzed światowego kryzysu, lata 2007-2008. Wtedy bez problemu można było dostać się do policji, tylko jakoś chętnych nie było. Niskie płace nie rekompensowały wcześniejszych, cząstkowych emerytur. Mogę się założyć, że większość tych zamieszczających idiotyczne komentarze, w tamtych czasach obraziłoby się, gdyby ktoś namawiał ich na służbę w Policji. A teraz lament i płacz.

    Odpowiedz
  • zorientowany(2015-07-14 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    Malogramontny ty w tym skarbowym to chyba na portierni jesteś w wolnej chwili poczytaj ordynację i coś o podatku powszechnym od osób fizycznych.
    policjant czy prokurator to przed obliczem fiskusa osoby fizyczne i jak ty płacą podatki nie odprowadzają jedynie składek do ZUS bo są w systemie zaopatrzenie wym a nie na umowę o pracę
    żenada
    Milej lekturki

    Odpowiedz
  • do 16.....służyłeś w czasie stanu wojennego/////??(2015-07-14 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    miałeś oprócz pensji wikt i opierunek oraz zakwaterowanie---inni za chlebem w kolejce stali a wy rzeście kiełbasę wpieprzali a dziś co niektórzy ogłosili się kombatantami i porównać ich do ludzi których się gnębi po wojnie prawdziwej---strasznej a was stawia na piedestał.

    Odpowiedz
  • tuy(2015-07-14 14:41) Zgłoś naruszenie 01

    nie dac zadnej podwyzki mają prace lekką nie pracują długo parę zaledwie lat i dobrze zarabiają

    Odpowiedz
  • EDEK SIEROTA -MF(2015-07-14 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    małogramotnyj chlebopaszec z SC. - MA RACJĘ - TYLKO TĘPOTA WYPOWIADAJĄCA SIĘ NIE ZNA PODATKÓW.

    Odpowiedz