Czy można zwolnić pracownika wysyłając mu e-maila?

autor: Agnieszka Brzostek04.06.2015, 18:00; Aktualizacja: 19.07.2017, 11:01
Wypowiedzenie może zostać złożone za pomocą poczty elektronicznej.

Wypowiedzenie może zostać złożone za pomocą poczty elektronicznej.źródło: ShutterStock

Zarówno pracodawca, jak i pracownik mogą wypowiedzieć umowę o pracę w formie elektronicznej. Jednak formę pisemną takiego oświadczenia gwarantuje jedynie opatrzenie wiadomości bezpiecznym podpisem elektronicznym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • ja(2015-06-05 16:07) Zgłoś naruszenie 20

  Ktoś tu zapomniał o momencie skuteczności doręczenia oświadczenia woli... Taki pracodawca musi jeszcze wykazać, że pracownik z treścią maila się zapoznał, samo wysłanie nie wystarczy.

  Odpowiedz
 • pracownik(2015-06-05 09:08) Zgłoś naruszenie 00

  Momentem przyjęcia oświadczenia woli pracodawcy jest moment w którym pracownik może zapoznać się z treścią pisma określającego tę wolę. Gdzie jest napisane że pracownik musi codziennie przeglądać swoją pocztę elektroniczną, nawet wtedy gdy jego prywatny komputer ulegnie awarii i nie ma dostępu do tej poczty. Możliwe że w sprawie w której zapadł wyrok wskazany w artykule zostało udowodnione że pracownik odczytał tę fajną wiadomość, ale interpretowanie tego jako zasadę uważam za nadużycie prawa.

  Odpowiedz
 • qaduq(2015-06-05 09:32) Zgłoś naruszenie 00

  Najlepiej wysłać bezpiecznego maila na służbowy komputer, a następnie nie wpuścić pracownika, po odczytaniu elektronicznego potwierdzeniu, odbioru.

  Odpowiedz
 • qaduq(2015-06-05 09:35) Zgłoś naruszenie 00

  Czy już nikt nie pamięta pięknego casusu zwolnienia minister Sprawiedliwości SMS-em, przez znanego mężczyznę, co potrafi kończyć?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane