Coraz trudniej o etat. Rośnie zatrudnienie przez agencje pracy tymczasowej

autor: Karolina Nowakowska14.02.2015, 08:00
praca-ludzie

praca, człowiekźródło: ShutterStock

W 2014 roku obroty sektora HR wzrosły o 9,6 proc., a liczba zatrudnionych pracowników tymczasowych o prawie 4  mln na całym świecie - tak wynika z „Raportu Ekonomicznego 2015”, przygotowanego i opublikowanego przez międzynarodową organizację Ciett, reprezentującą rynek agencji zatrudnienia na świecie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • praktyk(2015-02-14 09:44) Zgłoś naruszenie 10

    Czy Pani redaktor może podać jaka jest "patologia " w wykonaniu agencji pracy tymczasowej ?

    Odpowiedz
  • jan(2015-02-14 15:39) Zgłoś naruszenie 12

    Niech pani redaktor założy sobie firmę i zatrudni pracowników na czas nieokreślony, gdy biznes nie będzie szedł i pani popadnie w tarapaty to sama pani zobaczy że takiego pracownika ciężko jest zwolnić,a gdy go się zwolni i pójdzie on do sądu to zazwyczaj wygrywa i albo trzeba go przyjąć z powrotem albo płacić wysokie odszkodowanie. Dlatego nie ma sensu zatrudnianie na etat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nigdy u prywaciarza(2015-02-14 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    To nie " leasing pracowniczy " ale leasing niewolniczy.

    A "PRACODAFFCY" jak nie stać na pracownika, to niech sam pracuje a nie cwaniak płacze że bida i dlatego
    trzy razy do roku wczasy i raz do roku fura do wymiany.

    A tak na marginesie jeden z kolegów nie dostał wypłaty, bo taki pan władca pracodawca musiał synusiowi
    zapłacić za kurs tańca.

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-02-14 19:43) Zgłoś naruszenie 30

    Nie zazdroszcze mlodym takich czasow gdzie nic nie jest pewne poza smiercia i podatkami.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2015-02-15 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    mam nadzieję, że problem ten dotyczy przede wszystkim glupawego elektoratu PO

    Odpowiedz
  • ZS(2015-02-15 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    To jest problem wszystkich, nie tylko młodych. W wieku 50 lat przeprowadzam się i chcę zmienić pracę. Jedyne oferty - umowa na 5 lat. Czyli co przywiązanie do ziemi jak w feudalizmie albo 55 lat i poszukiwanie nowego kontraktu? Może wtedy na 2 lata.

    Odpowiedz
  • ggg(2015-02-16 05:09) Zgłoś naruszenie 10

    Pracodawcy naginają pod siebie przepisy posiłkując się agencjami, umowami 'śmieciowymi'.

    Kiedyś ( tzn. 15 lat temu, gdy studiowałem) umowy zlecenia były typowe dla studentów chcących dorobić a oferty pracy DOMYŚLNIE zawierały umowę o pracę. Teraz? Najpierw Pan przyjdzie na dzień próbny (CO TO KUR...JEST? SKORO NIE JESTEM ZAREJESTROWANY, NIE MAM ŻADNEJ UMOWY ITD) potem "okres próbny" na zleceniu a potem możemy porozmawiać o dalszej współpracy (czyli won - bo po tych 3mcach mam "intratną" ofertę założenia DG lub dalszej pracy na zlecenie "bo za drzwiami jest kolejnych 20 chętnych".

    Nie stać cię pracodawco na pracownika? Zwiń interes. Energetyka ma w du... że płacicie po 4,50 zł za godzinę, brzuchy dzieci też...

    Odpowiedz
  • kontra(2015-02-16 05:43) Zgłoś naruszenie 10

    No proszę jak łatwo można żyć kosztem biednych bezrobotnych . Wystarczy założyć Agencje Pracy Tymczasowej i w lekki sposób korzystać z ich pracy biednych bezrobotnych . Te Agencje Pracy Tymczasowej to nic innego jak legalna patologia . Ciekaw dlaczego firmom opłaca się korzystać z usług takich agencji i je opłacać zamiast płacić więcej zatrudnionym u siebie pracownikom.

    Odpowiedz
  • ela(2015-02-16 09:04) Zgłoś naruszenie 30

    Ludzie zatrudnieni przez agencje pracy tymczasowej to zwykli niewolnicy ,którzy harują także na te agencje. To zwykły wyzysk.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gaz(2015-02-16 10:00) Zgłoś naruszenie 10

    Proszę sprawdzić kto jest właścicielem agencji pracy?

    Odpowiedz
  • marion(2015-04-01 12:38) Zgłoś naruszenie 03

    ja znalazłam pracę właśnie przez agencje pracy w Internecie, a dokładnie na portalu rekrutacyjna rewolucja , polecam wejść i sprawdzić oferty :)

    Odpowiedz
  • Aldona(2015-07-12 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Ta Pani psioczy , że mając 50 lat ma umowę na 5 lat , nie wiem czego ta kobieta się czepia ja mam 55 lat , staż pracy 36 lat i obecnie pracuje w agencji pracy i mam umowy od 7-14 dni przedłużane już co najmniej od 2 lat.

    Odpowiedz