Zawód promotora klubu, czyli osoby, która zachęca przechodniów od odwiedzenia lokalu, w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny. Zawód ten cieszy się dużym zainteresowaniem osób młodych, które mogą pogodzić go ze studiami. Wynagrodzenia w tej branży najczęściej zależą od stawki godzinowej i prowizji od liczby pozyskanych klientów.

Promotor podczas pracy rozdaje przechodniom ulotki, które upoważniają do skorzystania z określonej promocji. Pracodawca podlicza, ile takich zaproszeń zostało wykorzystanych i na tej podstawie wypłaca pracownikom premie.

Poniższy schemat przedstawia minimalne, średnie i maksymalne wynagrodzenie promotorów. Zarobki te były liczone dla stawki godzinowej wynoszącej od 8 PLN do 10 PLN, oraz premii wynoszącej 0,50 PLN za pozyskanego klienta. Uwzględniliśmy pięciogodzinny czas pracy. Są to wartości przybliżone. Kwota 40 PLN, to minimalne wynagrodzenie, które dostają zazwyczaj pracownicy promocji w dniu, w którym ruch w okolicach klubu jest niewielki. Widełki 70-90 PLN to przeciętne wynagrodzenia w zwykłe weekendy.

Przeciętne dzienne wynagrodzenie krakowskiego promotora / Media

Górnej granicy nie da się tak łatwo określić, kwota podawana przez nas dotyczy 5 godzin pracy przy stawce 10 PLN i 100 pozyskanych klientach. Kwoty powyżej 100 PLN osiągają pracownicy w dni takie jak Halloween, Andrzejki, długie weekendy itp.

Mateusz Rachucki, Wynagrodzenia.pl

Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi.