statystyki

Wojsko wyśle zaproszenie do służby dopiero po badaniach

autor: Artur Radwan23.05.2014, 07:33; Aktualizacja: 23.05.2014, 08:25
Wojsko

Wojskoźródło: ShutterStock

Kandydaci na żołnierzy zawodowych i zamierzający studiować na wojskowej uczelni będą składać wniosek o przyjęcie bezpośrednio do rektora komendanta uczelni wojskowej. Takie m.in. zmiany przewiduje projekt rozporządzenia ministra obrony narodowej w sprawie służby wojskowej kandydatów na żołnierzy zawodowych.

Dokument trafił do uzgodnień międzyresortowych. Z uwagi na zmianę upoważnienia do wydania wspomnianego rozporządzenia przestanie obowiązywać dotychczasowe. Znaczna jego część będzie jednak przeniesiona do konsultowanego aktu.

Dokument zakłada też, że do dyrektora departamentu kadr ministra obrony narodowej za pośrednictwem komendanta uzupełnień będą mogli składać wnioski o powołanie do służby kandydackiej studenci uczelni cywilnych, którzy chcą trafić do szkoły wojskowej. Dotyczyć to ma osób ubiegających się o przyjęcie do korpusu medycznego, a także kandydatów na oficerów zawodowych i chcących kontynuować naukę w szkole podoficerskiej lub ośrodku szkolenia.

Nowe rozwiązania będą dużym ułatwieniem zarówno dla armii, jak i ochotników


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane