Kolejne przywileje dla rolników: pomoc z urzędu pracy bez posiadania statusu bezrobotnego

autor: Karolina Topolska30.08.2013, 07:13; Aktualizacja: 30.08.2013, 09:12
"To kolejny sposób na uprzywilejowanie rolników względem pracodawców"

"To kolejny sposób na uprzywilejowanie rolników względem pracodawców"źródło: ShutterStock

Minister rolnictwa chce, by osoby prowadzące małe gospodarstwa rolne korzystały z części ofert urzędów pracy bez konieczności posiadania statusu bezrobotnego. Propozycję taką zgłosił w trakcie konsultacji projektu nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 674 z późn. zm.).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (50)

  • małorolny(2013-08-30 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    Do ANITY
    Już tacy byli co zabierali w latach 50 ubiegłego wieku'

    Odpowiedz
  • Milena(2013-08-30 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    Wróciłam ze wsi i widziałam tą ;biedę" Wrócili Panowie,a parobki pracują za 5zł na godz.bez ubezpieczenia. A najlepiej by było ,aby pracowali za miskę ryżu.Kułak umie liczyć,ale tylko na swoją stronę.

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-08-30 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Hej cenzura, co z moim nastepnym wpisem do FARMERA???Nie podoba
    sie Wam zwrot ,,EWKA-JEWKA,,???

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-08-30 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do CENZURY !!! - dzieki za puszczenie mojego wpisu z nr.10.
    Przygotowuje material historyczny pt. ,, Skad sie wzieli rolnicy na
    ziemiach polskich ? ,,Z wpisow ludzi wrogich rolnikom, to wydaje mi
    sie,ze przybyli z kosmosu albo po wybuchu w Czarnobylu!!!Stad ta nie-
    nawisc!!!

    Odpowiedz
  • gosciuwa(2013-08-31 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    zeby rolnik dostal zaplacone tak jak srednio w firmie-3-5% to chleb musialby byc po 5 zl a rzady zmienialyby sie czesciej niz zegarki u nowaka albo wszyscy musieliby dostac te 3% a nie cwaniaki 450% a rolnik minus5

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-09-01 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    Informacja dla FARMERA !!! - w sobote na skupie jesienna malina
    ceniona byla na 5 zl.30 groszy za kg.Pod supermarketami w Lublinie,
    miejscy handlarze oferowali maline w 25 dkg plasykowych tackach
    po 5 zl.Jak wiec widac kilogram w miescie kosztuje juz 20 zl.
    Rolnik zbiera maline ,odstawia do skupu a handlarze z miasta wala
    ceny jak sie patrzy.Chetnych do pomocy przy malinach brakuje,na
    plantacjach widac cale chlopskie rodziny z malymi dziecmi wlacznie.
    Proletariat bezrobotny siedzi w miescie i narzeka,bo nie chce mu sie
    wybrac na wies i zarobic dniowke nawet 100 zl.

    Odpowiedz
  • do 24 "s.a"(2013-08-31 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Przyjdz do mnie,pracuj ze mna w gospodarstwie to ci zaplace.Czy te skladki,ktore placisz to dla mnie rolnika wplacasz,czy lewacko-liberalnym bandytom,na ktorych glosowales? Przyjdz,zapracuj sobie na roli i dostaniesz zaplate.Ciesz sie,ze dostajesz bezrobotne 600 zl.bo rolicy nigdy nie otrzymuja ani zlotowki,w rolnictwie nie ma bezrobocia,nie ma chorobowego,nie ma przerwy,chociazby ostatnimi silami ale trzeba zwierzeta nakarmic i w polu tyrac.Przyjdz,ja ci dam w dzierzawe pole za darmo,zaplacisz podatek,ktory i my musimy placic.Dam ci prace na okraglo,24 godz na dobe

    Odpowiedz
  • Ola(2013-09-01 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    Masz 100 zł za dniówkę jak taka bieda na wsi ?.

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-09-01 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    Mila OLU ! - na skupie kg maliny wyceniono na 5,30 zl.Lubianka miesci
    2,5 kg malin, to daje kwote 13,25 zl.Zbieraczowi place 4 zl od lubianki,
    a mnie zostaje ( 13,25 zl - 4 zl) = 9,25 zl.Dobry,sprawny zbieracz potrafi
    zebrac 20-25 lubianek za dniowke od 8 do 18 ( z 1 godzinna przerwa
    na posilek).Moje owoce potrafia wyzywic zbieracza i mnie.Moje koszty
    to paliwo na codzienne dojazdy do skupu,paliwo do ciagnika na koniec
    sezonu przy scinaniu krzakow malin.paliwodo ciagnika na opryskiwanie
    w okresie wzrostu itp.I co mozna sie podzielic !!!Przemysl to nim pojdziesz
    do kosciola i do urny wyborczej.Wspomnij haslo z lekcji historii, ze :
    << chlopi zywia i bronia >> tak dla przypomnienia!!!

    Odpowiedz
  • anita(2013-08-30 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    jak państwo chce dopłacać to niech zabiorą rolnikom ziemie otworzą PGR ii niech zatrudnią ludzi do pracy. wtedy będzie sens dopłat i pomocy ludziom a nie tylko jednemu rolnikowi

    Odpowiedz
  • FMJ(2013-08-30 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    aż mnie normalnie telepie!

    Odpowiedz
  • do tych co zazdroszcza rolnikom(2013-08-30 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Pisze jakis leming,ze nie moze byc rolnikiem,ze tacy rolnicy bogaci,a mieszczuchy nie moga kupic ziemi,maszyn zwierzat itp.,a co lemingi myslicie (jezeli wogole potraficie myslec),ze majac godpodarstwo rolne to maja za darmo ? Prawdziwe gospodarstwa rolne to dorobek wielu pokolen od wiekow rodzin,ciezka od switu do nocy robota w goracu,zimnie,kurzu,w glodzie,a budynki ojcowie stawiali dla dzieci,czesto nie zdazyli przed smiercia nawet w nich zamieszkac.I co lemingi,wy chcielibyscie,ze by te rzodziny,ktore przez pokolenia bronily chleba,swojego dorobku wam teraz maja za darmo dac,zebyscie tak jak Tusk i jego bandyci pod nazwa "prywatyzacja" oddali za diableskie srebrniki i roztrwonili.Trzeba bylo harowac,a nie nalezec do PZPR,PO,SLD(PZPR),PSL(dziwkiPRL),czy zboczencow Palikotowni.

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-08-30 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    Hej ,,WSIOWA,, - to trzeba bylo sie uczyc, a nie poprzestac na 4 klasach
    parafialnej szkolki i w soboty latac do remizy na zabawy!!!

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-08-30 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    Do PIOTRA z poz.18 !!! - Otoz paniczu Piotrze siedzi panicz w Warszawie
    lub innym duzym miescie i na co dzien podaje reke na przywitanie potom-
    kom chamow ,ktorych pelno wokol !!!Oni to jako najzdolniejsi z chamow
    wyksztalcili sie w miescie, dzieki ciezkiej pracy chamow pozostajacych na wsi rodzinnej!!!W historii bywalo tak,ze dla odswiezenia zepsutej krwi
    jasnie pan dziedzic chedozyl z corkami chamow,niejednokrotnie zeniac
    sie z nimi.Niech jasnie pan poszpera w swoim rodowodzie,czy aby nie
    pochodzil nie daj Boze wlasnie z chamow!!!???

    Odpowiedz
  • Ja(2013-08-31 00:11) Zgłoś naruszenie 00

    do barana 17
    Lamusie, po pierwsze nie należe do żadnych, PZPR, PO, SLD, PLS, PiS(tajni współpracownicy) ani innych zboczeńców Palikotowców.
    Po drugie, nie jestem lemingiem
    Po trzecie nie mam zamiaru nic nikomu zabierać
    Po czwarte piszę tylko o tym, że żebranie przez rolników o przywileje jest poniżej ludzkiej godności. Nie są oni wcale klasą poszkodowaną, nie mają gorszych warunków niż inni (wbrew przeciwnie) i nie widzę żadnych podstaw do tego, żeby miało się im cokolwiek więcej należeć tylko dlatego, że maja ziemię. Nikt Ci nie broni siedzieć w swoich budynkach, na swoim polu i sadzić swoje buraki. Płać tylko tak jak ja składkę zdrowotną wysokości kilkuset złotych miesięcznie, płac składkę emerytalną wysokości kilkuset złotych miesięcznie, płać podatek dochodowy i korzystaj z tych usług tak samo jak ja. Człowiek który mieszka w mieście, zarabia minimalną krajową i musi wynajmować mieszkanie płaci wyższe podatki niż rolnik, który ma gospodarstwo warte grubą kasę i który niezłe pieniądze zarabia na swoim przedsiębiorstwie. Nie widzę powodu, żeby szewc którego zakład jest wart moze 20 000 zł miał płacić wielokrotnie wyższe podatki, niz rolnik, który ma wielokrotnie więcej warte gospodarstwo.
    Jesteś rolnikiem i sprzedajesz swoje płody rolne = jesteś przedsiębiorcą. Płacisz ZUS tak samo jak inni. Płacisz podatek dochodowy. Płacisz VAT. Prowadzisz księgowość. Nie ma powodu, żebrać o kolejne przywileje.

    Odpowiedz
  • chłop za chłopem murem stoi--minister rolnictwa...(2013-08-31 00:41) Zgłoś naruszenie 00

    chce upodobac się chłopo-robotnikom ale wciąż zapomina o długoletnich robotnikach którzy aby otrzymać ochłap 830 pln. po utracie pracy muszą pobierać przez pół roku zasiłek dla bezrobotnych 650pln.i z tego zrobić opłaty za mieszkanie,wodę---czego rolnik/chłoporobotnik/nie opłaca a i dzioby latają po zagrodzie i łatwiej takiemu przeżyć.

    Odpowiedz
  • chłop za chłopem murem stoi--minister rolnictwa...(2013-08-31 00:41) Zgłoś naruszenie 00

    chce upodobac się chłopo-robotnikom ale wciąż zapomina o długoletnich robotnikach którzy aby otrzymać ochłap 830 pln. po utracie pracy muszą pobierać przez pół roku zasiłek dla bezrobotnych 650pln.i z tego zrobić opłaty za mieszkanie,wodę---czego rolnik/chłoporobotnik/nie opłaca a i dzioby latają po zagrodzie i łatwiej takiemu przeżyć.

    Odpowiedz
  • Mechanizator rolnictwa(2013-09-03 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Do Mieszczucha
    Nie oddawaj do skupu po 5 zł tylko jedź pod supermarket i sprzedawaj po 20
    Że też na to nie wpadłeś.Rolnicy powinni korzystać jedynie z samopomocy czyli środków zgromadzonych przez siebie i innych rolników.Niemoralne (niekatolickie-7 przykazanie)jest aby siegali ręką po cudze czyli podatników z UE czy polskich miast.Polski PKB (budżet) w 95% jest tworzony poza wsią. Pracujący najczęsciej za 1500 mieszkańcy miast muszą jednak dopłacać do KRUS (95%) ,opłacać skladki unijne z których rolnicy otrzymuja dopłaty do ziemi,upraw i inwestycji ,płacić za ich darmowe leczenie.

    Odpowiedz
  • kuyf(2013-09-03 14:18) Zgłoś naruszenie 00

    no to kiedy w koncu bedzie ten podatek dochodowy dla rolnikow? u mnie jak wszystko podliczyc to zysku ani widu ani slychu i nie bede placil nawet tych groszy podatku rolnego-wtedy otworza sie oczy niektorym jak nie bedzie kasy od rolnikow wcale i ten biedak ze swoich 1500 bedzie musial dac wiecej no bo przeciez tuskowe sobie nie zabiora-jeszcze czego?

    Odpowiedz
  • Mechanizator(2013-09-03 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    Przy prowadzeniu działalności gospodarczej w mieście składkę na ZUS i ubezpieczenie zdrowotne NFZ (minimum około 800-1000 zl łącznie) trzeba opłacać nawt nie uzyskując dochodu.Tak powinno być i w KRUS.

    Odpowiedz