Pracownicy sfery budżetowej muszą przepracować co najmniej 180 dni, aby otrzymać dodatkową nagrodę roczną. Nie brakuje jednak wyjątków. W tym roku do tego katalogu dołączą osoby powracające z urlopu macierzyńskiego.
Pracownicy sfery budżetowej muszą przepracować co najmniej 180 dni, aby otrzymać dodatkową nagrodę roczną. Nie brakuje jednak wyjątków. W tym roku do tego katalogu dołączą osoby powracające z urlopu macierzyńskiego.
Urzędnik przyszedł do pracy pod koniec stycznia 2013 roku pod wpływem alkoholu. Dyrektor chciałby go surowo ukarać i nie wypłacić mu trzynastki za 2012 rok. Kadrowa poinformowała, że jest to niemożliwe. Czy trzeba wypłacić nagrodę za ubiegły rok, jeśli urzędnik w obecnym rażąco naruszył obowiązki pracownicze?
Nauczycielka do 31 sierpnia 2012 r. nie pracowała, bo korzystała z dni wolnych na poratowanie zdrowia. We wrześniu wróciła do szkoły. Czy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie za przepracowany okres do końca roku?
Pracownik był zatrudniony w urzędzie do końca maja 2012 roku. Zależało mu na przejściu do innej jednostki administracji i poprosił dyrektora generalnego, aby pracodawca rozwiązał z nim umowę za porozumieniem stron. Jeśliby tego nie zrobił, jego wypowiedzenie byłoby skuteczne z dniem 30 czerwca. Czy od poprzedniego pracodawcy otrzyma trzynastkę?
Urzędniczka wróciła do pracy w październiku 2012 r. po tym, jak wykorzystała wolne na opiekę nad dzieckiem. Czy może liczyć na dodatkową nagrodę roczną?
Osadzony cały ubiegły rok za zgodą dyrektora zakładu penitencjarnego pracował. Następnie wystąpił do niego z pytaniem, czy tak jak w poprzednich latach otrzyma dodatkową nagrodę roczną. Ten jednak poinformował go, że musi mu wystarczyć otrzymane wynagrodzenie. Czy pracujący osadzeni mogą się domagać wypłacenia dodatkowego świadczenia?
W maju 2012 roku nauczyciel otrzymał wypowiedzenie z pracy z powodu zmian organizacyjnych i zmniejszenia liczby oddziałów. Jego umowa została rozwiązana z dniem 31 sierpnia. Czy za ten okres zatrudnienia otrzyma dodatkowe wynagrodzenie roczne?
Pracownik sfery budżetowej od przełożonego otrzymał kilkakrotnie w ciągu ubiegłego roku premie za dobrze i szybko zrealizowane zadania. Czy może liczyć dzięki temu na wyższą nagrodę roczną?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kto i na jakich zasadach może ubiegać się o trzynastkę
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama
Reklama