Sprytni rodzice latami unikają zwolnień

autor: Łukasz Guza24.02.2012, 07:23; Aktualizacja: 24.02.2012, 10:23

Wielu pracowników składa wnioski o urlop wychowawczy lub obniża swój wymiar czasu pracy tylko po to, by uchronić się przed zwolnieniem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • ewa(2012-02-24 10:13) Zgłoś naruszenie 20

    Sądzę ,że tytuł tego artykułu jest troche złośiwy!?

    Odpowiedz
  • Janika(2012-02-24 10:27) Zgłoś naruszenie 10

    Błagam zostawcie te biedne matki w spokoju.Zróbcie lepiej coś dla nich

    Odpowiedz
  • ***(2012-02-24 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    To taki sam artykuł, jak : teraz wszystkie nianie pójdą na zwolnienia... głupie pismaki.

    Odpowiedz
  • matka(2012-02-24 11:23) Zgłoś naruszenie 10

    Głupoty piszecie. Aby uniknąć zwolnień obniżają (obniżenie czasu pracy) sobie w ten sposób pensje, całkowicie pozbawiają się ich (u.wychowawczy) ... . A jak wrócą z urlopu, to są od razu zwalniani. Matki zwalniane są również podczas urlopu wychowawczego, bo wystarczy zlikwidować stanowisko (stworzyć za to podobne).
    Polityka prorodzinna: brak żłobków i przedszkoli, a rodzenie dzieci to degradacja zawodowa !!!

    Odpowiedz
  • Znam inne przypadki(2012-02-24 12:43) Zgłoś naruszenie 02

    Kobieta siedzi sobie na urlopie wychowawczym, jak dobiega okres 3 lat zachodzi w ciążę ponownie /co rok to prorok/ i wyciągnięta ręka po zasiłek.

    Odpowiedz
  • rencista(2012-02-24 12:51) Zgłoś naruszenie 10

    mistrzem w kierowaniu żoną na niekończących się zwolnieniach lekarskich- celem uniknięci a jej zwolnienia z pracy, jest p. Hofman z Pis-u. Jeszcze grozi ZUS-owi sądem

    Odpowiedz
  • prorok(2012-02-24 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    Młode dziewczyny szukają pracy na etat, nawet nisko opłacanej, aby urodzić dziecko i pójść na urlop macierzyński i wychowawczy. Czy to źle? Ostatni spadek liczby urodzeń pomimo dużej ilości kobiet w wieku prokreacyjnym może być niestety wynikiem pracy na umowy śmieciowe (3,5 miliona). Koszty społeczne tego mogą być ogromne. Nie przejmują się tym natomiast przedsiębiorcy, który zarabiają krocie korzystając z tych umów i planują sprowadzać imigrantów do Polski, gdy zabraknie taniej siły roboczej.

    Odpowiedz
  • MAtka(2012-02-24 14:50) Zgłoś naruszenie 10

    Brawo! W ten sposób na pewno będzie rodziło się więcej dzieci! Kobiety w tym kraju traktuje się gorzej niż bydło!

    Odpowiedz
  • aaaa(2012-02-26 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    coraz mniej rodzi się dzieci w kraju bo coraz więcej kobiet zwalnianych jest z pracy. Dyskryminacja w tym kraju rozrasta się : dotyczy wieku, orientacji seksualnej , religii a teraz płci

    Odpowiedz
  • as(2014-03-13 23:41) Zgłoś naruszenie 10

    Bezczelny jest autor tego artykułu! Zmniejszenie etatu ma chronić młode matki MAMY ZA MAŁY PRZYROST NATURALNY

    Odpowiedz
  • matkazwypowiedzeniemwdłoni(2014-03-28 12:04) Zgłoś naruszenie 30

    Pan Łukasz Guza jako młody człowiek i na dodatek mężczyzna chyba nie spotkał się jeszcze w swoim życiu z sytuacją gdy został by zwolniony z pracy za to, że urodzi dziecko. Czy to takie dziwne, że żeby żyć potrzeba do tego środków finansowych? czy to że prawo całkowicie kpi sobie z kobiet nie dając im żadnego wsparcia gdy stają przed faktem dokonanym że są zwolnione tylko dlatego że wróciły z "urlopu" macierzyńskiego czy wychowawczego. Drogi Panie Łukaszu te kobiety na tych pseudo urlopach na prawdę nie leżakują ale pracują po 16h na dobę ZA DARMO i w nagrodę dostają wypowiedzenie. Życzę Panu trochę bardziej ludzkiego podejścia do spraw o których pan pisze.

    Odpowiedz