Zleceniobiorca miał wypadek przy pracy. Co należy zrobić?

autor: Katarzyna Sarek-Sadurska, Anna Chojnicka27.06.2019, 11:26; Aktualizacja: 27.06.2019, 11:29

Zatrudniam w firmie kilkunastu pracowników, ale poza nimi kilka osób świadczy też pracę na podstawie umowy-zlecenia. Ostatnio jeden ze zleceniobiorców uległ wypadkowi przy pracy. Zastanawiam się, czy i jakie obowiązki ciążyłyby na mnie w sytuacji, gdyby poszkodowanym była nie osoba zatrudniona na umowie cywilnoprawnej? Czego taki poszkodowany może się domagać?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Patryk(2019-06-28 15:01) Zgłoś naruszenie 10

    Teraz wypadki w pracy coraz częstsze. Sam raz już wypadek miałem. Od tamtej pory z własnej kieszeni zamawiam odzież ochronną z glovex. Jest lepsza niż ta którą szef zamawia.

    Odpowiedz
  • Mądrzejszy(2019-07-11 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jak już zostało napisane w artykule: pracodawca ma OBOWIĄZEK zapewnienia bezpiecznych warunków pracy. Jeżeli tego nie dopilnuje, a dojdzie do wypadku - poniesie konsekwencje, czasami naprawdę dotkliwe. Sam miałem sytuację, gdzie wydawało mi się, iż wszystko mam zgodne z bhp. Niestety, okazało się, że byłem w błędzie. I to nie dlatego, że "olałem" sprawę, po prostu nie miałem wystarczającej wiedzy. Teraz już wiem, że warto wykonać tzw. audyt bhp, czyli kontrolę przez ekspertów bhp, którzy sprawdzą wszystkie aspekty i ukażą ewentualne nieprawidłowości. Co najważniejsze, opracują plan naprawczy. W tamtym roku taki audyt przeprowadzili eksperci z SEKA S.A. W tym też planuję z nimi to uzgodnić. Naprawdę, warto skorzystać w takiej opcji.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane