Niemiecki rynek pracy otwiera się na osoby spoza UE. Czy Ukraińcy wyjadą z Polski?

autor: Alicja Deneka12.06.2019, 13:30; Aktualizacja: 12.06.2019, 13:34
dokument, podpis, biuro, praca

Zgodnie z przepisami ustawy, niemiecki pracodawca będzie musiał zapewnić osobom spoza UE dokładnie takie same warunki pracy i wynagrodzenie, jak własnym obywatelom na tym samym stanowisku.źródło: ShutterStock

Niemcy przyjęli pakiet ustaw, który ułatwi osobom spoza Unii Europejskiej podjęcie legalnej pracy. Zgodnie z planem nowe regulacje muszą wejść w życie w styczniu 2020 roku. Czy Ukraińcy, którzy pracują w Polsce wyjadą do Niemiec?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • On(2019-08-22 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy nie wyjezdzaja. Przykre copiszesz

    Odpowiedz
  • Raf(2019-06-17 18:32) Zgłoś naruszenie 31

    A jeszcze w ubiegłym roku niemiaszki płakały, że przez Kartę Polaka będą mieli u siebie niekontrolowaną imigrację. Widać, że miotają się od skrajności w skrajność.

    Odpowiedz
  • Anita(2019-06-14 15:16) Zgłoś naruszenie 41

    Z polski to i Ukraińcy wyjeżdżają i Polacy.. także coś nie tak się dzieję w naszym kraju. Moja siostra za tydzień tak samo wyjeżdżą do Niemiec i będzie pracować w promedica jako opiekunka.. Nikt nie chce tutaj długo miejsca grzać , przykre.. Szczególnie, że niedługo zabraknie pielęgniarek i nie będzie miał kto się ludźmi opiekować.

    Odpowiedz
  • kresak(2019-06-12 16:08) Zgłoś naruszenie 64

    Plakac za ukrami nie bedziemy Bialorusini bardzo chetnie przyjada do Polski ! Historycznie jestesmy sobie bliscy bez zaszlosci !!!!

    Odpowiedz
  • remick(2019-06-12 13:59) Zgłoś naruszenie 25

    Niemieccy lewaccy politycy starych partii (CDU/CSU, SPD, FDP, Grüne, Linke) POd egida Merkel rozglaszali propagande dotyczaca „uciekinierow“ w koncu 2015 o doktorach, inzynierach, i POdobnych tytulach, ktorzy mieli utrzymac gospodarke Niemiec dalej na wysokim POziomie. Wiadomo, ze lewacka propaganda zawsze klamie. Wiekszosc z tych "uciekinierow" czy "uczonych" to analfabeci i kryminalisci, ktorzy beda do konca ich zywota alimentowani w Germoney i sie masowo rozmnazali. Do tego cala armia "maloletnich", niektorzy juz siwiejacy, ale majacy wtedy mozliwosc sciagania ich X do potegi n (n jak nieskonczonosc) wielodzietnych rodzin.

    Odpowiedz
  • T1000(2019-06-12 13:50) Zgłoś naruszenie 63

    No to od 2020 r. pisowcom kończy się armia dostarczycieli podatków!

    Odpowiedz
  • Tylk12(2019-06-12 13:46) Zgłoś naruszenie 92

    Skąpcy będą musieli płacić więcej.

    Odpowiedz