Czy można zabrać dziecko do pracy, gdy z powodu strajku zamknięta szkoła i przedszkole

autor: Bartosz Michalski04.04.2019, 18:00; Aktualizacja: 29.05.2019, 10:39
Trwające od kilku dni rozmowy strony rządowej z oświatowymi związkami zawodowymi w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie nie przyniosły spodziewanego porozumienia. Jak podaje Związek Nauczycielstwa Polskiego: w strajku, który ma się rozpocząć 8 kwietnia zamierza wziąć udział blisko 80 proc. ogółu szkół i przedszkoli w Polsce. Dla rodziców to może rodzić problem co w tych dniach, w których placówki będą zamknięte, zrobić z dzieckiem.

Trwające od kilku dni rozmowy strony rządowej z oświatowymi związkami zawodowymi w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie nie przyniosły spodziewanego porozumienia. Jak podaje Związek Nauczycielstwa Polskiego: w strajku, który ma się rozpocząć 8 kwietnia zamierza wziąć udział blisko 80 proc. ogółu szkół i przedszkoli w Polsce. Dla rodziców to może rodzić problem co w tych dniach, w których placówki będą zamknięte, zrobić z dzieckiem.źródło: ShutterStock

Trwające od kilku dni rozmowy strony rządowej z oświatowymi związkami zawodowymi w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie nie przyniosły spodziewanego porozumienia. Jak podaje Związek Nauczycielstwa Polskiego: w strajku, który ma się rozpocząć 8 kwietnia zamierza wziąć udział blisko 80 proc. ogółu szkół i przedszkoli w Polsce. Dla rodziców może rodzić to problem co w tych dniach, w których placówki będą zamknięte, zrobić z dzieckiem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • a(2019-04-05 12:45) Zgłoś naruszenie 127

    Ja też bym mogła 9 miesięcy pracować a 3 mieć wakacje ;) bo mniej więcej tyle wychodzi z feriami i itp. a nawet więcej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • t(2019-04-05 07:22) Zgłoś naruszenie 95

    Ciężkie naruszenie??? Raczej nie. Przyjście do pracy z dzieckiem jako zamiennik nieprzyjścia w ogóle, jest działaniem na rzecz pracodawcy. Na miejscu rodzic odpowiada za szkody.

    Odpowiedz
  • JakoTako(2019-04-08 09:50) Zgłoś naruszenie 90

    Proszę mi odpowiedzieć na pytanie - czy istnieje możliwość żeby możliwe było zamknięcie miejsca publicznego jakim jest szkoła ? Jeżeli tak, to proszę mi powiedzieć czy urzędnik ma prawo zamknąć urząd, lekarz szpital a policjant komisariat ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • koń Mirosław(2019-04-05 10:43) Zgłoś naruszenie 524

    Czyli co, jednak nauczyciele są potrzebni? Co za niespodzianka... Osoby krzyczące o feriach i wakacjach mogą sobie teraz wyobrazić, chociaż to może być trudne ze względu na puste łby, jak wyglądałaby sytuacja, gdyby nauczyciele mogli korzystać z urlopu w trakcie całego roku kalendarzowego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • żadnych bachorów(2019-04-08 21:03) Zgłoś naruszenie 13

    żadnych bachorów w pracy, dostają za darmo 500 plus to stać ich na wynajęcie opiekunki

    Odpowiedz
  • Rozłożenie państwowej oświaty przez prywatę(2019-04-09 07:12) Zgłoś naruszenie 00

    Systemowa zmiana dotyczaca oświaty powinna polegać na wzmocnieniu oświaty państwowej. Rządy celowo obniżały poziom szkół i zarobków nauczycieli, żeby dorabiali się na dotacjach wszyscy kolesie, którzy pozakładali szkoły niepubliczne. A teraz wielkie zdziwienie i próba nagonki na nauczycieli.

    Odpowiedz
  • 77(2019-04-10 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem mamą 8-latki. 500+ nie należy się- bo tylko jedno dziecko, sama zarabiam 1940 zł miesięcznie. Popieram strajk nauczycieli ale jak mam zapewnić opiekę córce? Pracuję w administracji szpitala wiec nie mogę zabrać jej do pracy, urlopu też nie mogę wziąć więcej- koleżanki też mają dzieci i kierownik nie zgadza się na dłuższe urlopy niż 4 dni na żądanie. Nikt się nami nie przejmuje. Pani w Kuratorium powiedziała przez telefon, że ona problemu nie widzi bo szkoła powinna być otwarta. A że jest zamknięta???? Wielkie zdziwienie, że dyrektor i wicedyrektorka nie są w stanie zapewnić opieki 650 uczniom. Ten kraj to jeden wielki bajzel. Pieniądze należą się nierobom a ludzie którzy chcą pracować zarabiają tyle co ja i są pozostawieni sami sobie.

    Odpowiedz