Odbiór odpadów raz z tachografem, a raz bez. Kłopotliwy wymóg dla firm i kierowców

autor: Patrycja Otto11.01.2019, 07:37; Aktualizacja: 12.01.2019, 15:51
Stosowanie tachografów za każdym razem, czyli przy każdym kursie, deklarują firmy, które usługi w zakresie odbioru śmieci świadczą wyłącznie na rzecz przedsiębiorców.

Stosowanie tachografów za każdym razem, czyli przy każdym kursie, deklarują firmy, które usługi w zakresie odbioru śmieci świadczą wyłącznie na rzecz przedsiębiorców.źródło: ShutterStock

Przez lata przedsiębiorstwa odbierające odpady nie musiały się martwić o wyposażenie swoich pojazdów w tachografy, choć mają taki obowiązek, jeżeli usługi są świadczone na rzecz firm. To zaczyna się zmieniać. Sypią się pierwsze kary, które od września ubiegłego roku mogą być też podstawą do odebrania licencji. Problemem są przepisy, które zdają się nie przystawać do realiów prowadzonej działalności.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • kasia(2019-01-11 12:33) Zgłoś naruszenie 70

    Przywrócić opakowania wielokrotnego użytku.Na wysypiska trafiać będzie 50% mniej odpadów.

    Odpowiedz
  • Maja(2019-01-11 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    Wyłącznie w polskiej wersji językowej rozp. 561 wyłączeniem objęty jest wywóz odpadów z "gospodarstw domowych". W innych wersjach językowych jest wywóz "odpadów komunalnych" albo "zbieranie od drzwi do drzwi".

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane