Wypłata wynagrodzenia 2019: Co zmieni się po 1 stycznia?

autor: Maciej Suchorabski03.11.2018, 07:00; Aktualizacja: 03.11.2018, 13:03
Co w sytuacji, gdy pracownik nie posiada rachunku bankowego a przepisy, które wejdą w życie 1 stycznia 2019 r. będą w pewnym stopniu wymuszać jego założenie?

Co w sytuacji, gdy pracownik nie posiada rachunku bankowego a przepisy, które wejdą w życie 1 stycznia 2019 r. będą w pewnym stopniu wymuszać jego założenie?źródło: ShutterStock

Od 1 stycznia 2019 roku zmienią się zasady dokonywania wypłat wynagrodzeń. Podstawową formą stanie się bowiem wpłata na konto bankowe pracownika. Na pracodawcy z kolei ciążyć będą nowe obowiązki informacyjne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • miriam(2018-11-03 14:26) Zgłoś naruszenie 2110

    Nie mam konta w Banku i nie mam zamiaru go mieć i nic mnie do tego nie zmusi ! Ostatnio awaria w Banku Polskim byla znajoma prawie przez dwa dni nie mogła korzystać z ze swoich pieniędzy i pozyczala o de mnie na chleb to jest paranoja! Nie ma ja pieniążki do ręki!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • pytam(2018-11-03 13:01) Zgłoś naruszenie 70

    mnie interesuje bardziej odpowiedz na pytanie, co to zmienia? czemu ma służyć jesli założymy,ze nadal będę otrzymywał "do ręki" ,nie dam takiego pisma pracodawcy, on nie zgłosi ,więc faktu, bo przecież pracuję na czarno,....Nic się nie zmienia. albo podam numer konta na który dostanę 20 % a reszte na reke,bez podatków itp. Co więc oprócz odwrócenia kolejności zmieniło się w zapisie?

    Odpowiedz
  • Seba(2018-11-03 08:31) Zgłoś naruszenie 512

    W mojej pracy nas zmuszono do tego już z 10 lat temu. Argument: pobory będą punktualnie, bez względu na to, czy świątek, piątek itp. Bzdura w praktyce.Nie wiem, czy już je mam na koncie.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • szef(2018-11-05 20:35) Zgłoś naruszenie 30

    Nabijanie kabzy bankom. Będą mieli jakiś czas nasze pieniądze do obrotu.

    Odpowiedz
  • Koniu(2018-11-03 22:07) Zgłoś naruszenie 011

    Ale tu Polaczków idiotów chcesz mieć konto w banku miej idiotów,a ci co nie chcą od razu muszą coś mieć nie chcą i już

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • marta(2019-01-08 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki konkretnie przepis mówi o 21-dniowym obowiązku informacyjnym? Nie mogę znaleźć takiej informacji w kodeksie pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • opiekun nestbank(2019-01-14 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl

    Odpowiedz