Praca w Amazonie to kołchoz. Główna zasada to: wykorzystać, przemielić i wyrzucić [WYWIAD]

autor: Patrycja Otto13.08.2018, 07:56; Aktualizacja: 13.03.2019, 10:15
amazon

Amazon odpowiada, że firma zareagowała na skargi pracownikówźródło: Bloomberg

- W firmach zagranicznych najgorsi są polscy przełożeni średniego szczebla. Pod sobą mają osoby z wyższym wykształceniem i chcą im pokazać, ile znaczą - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Wideryński z CDO24 – firmy świadczącej ochronę prawną w segmencie usług doradczo-prawnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • Prosty(2020-07-09 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    Pracowałem przy firmie Amazon, nie raz widziałem zapłakane kobiety :(. Pracownik we mnie rzucił paczką. Ochroniarz powiedział do mnie słowo w słowo: "co ty do mnie swoje oczy wywaliłeś" a jego pani dowódca: "dla czego pan jest takim cwaniakiem". Jedna pani biła mnie po rękach bo nie miałem doświadczenia przy niej szkoląc się kiedy jej odparłem chciała zrezygnować ze stanowiska instruktora. Inna menager powiedziała: ty mi tutaj nie jesteś potrzebny a jeszcze inny menager: może wogóle do pracy nie przychodź. Z działu na dział przerzucano codziennie nie dając wejść w śćieżkę pracy, po czym mnie wyciągnięto z procesu i "tkając nosem" w wyniki powiedziano że to jest moja wina. Firma Amazon "kanibalizuje" własnych pracowników motywując przemoc milczeniem i omijaniem tematu, zamiatając swoje własne winy "pod dywanik" i dawaniem czasu na tego rodzaju rzeczy. Więc jeszcze sporo złych rzeczy odbyło się za jakie 8 miesięcy, więc nie umieszcze wszystkiego tu ale LUDZIE PROSZĘ UWAŻAJCIE NA TĄ FIRMĘ I JEJ PERSONEL.

    Odpowiedz
  • Maciej(2019-12-15 19:37) Zgłoś naruszenie 36

    Wiele co tu jest napisane jest przejaskrawione do granic możliwości. Wiele rzeczy mija się z prawdą. Pracuję i jest ok. Zadowolony jestem z pracy i płacy. Do nadgodzin nikt i nie zmusza i są one 100 % płatne. Wielu jest nierobów, którym nic się nie podoba i do żadnej pracy się nie nadają. Są oni potem wyznacznikiem do pisania takich propagandowych artykułów.

    Odpowiedz
  • Pracownica z 4 letnim strażem(2019-10-30 19:38) Zgłoś naruszenie 317

    W firmie Amazon przełożeni traktują nas z szacunkiem. Wykonywana przez nas praca jest doceniana, ponadto korzystamy z wielu benefitów i atrakcji. Serdecznie polecam.

    Odpowiedz
  • Dominika(2018-10-02 19:18) Zgłoś naruszenie 51

    Zapraszam do SAMSUNGA! Tam jest MIÓD!

    Odpowiedz
  • Karl(2018-08-14 23:55) Zgłoś naruszenie 50

    Wykorzystac , przemielic , wyrzucić to podstawy kapitalizmu. Nie wiem skąd to zdziwienie.

    Odpowiedz
  • Niskie kwalifikacje = niska płaca(2018-08-14 11:32) Zgłoś naruszenie 313

    Tam trzeba mieć tylko szybkie nogi i ze 4 pkt iloraz inteligencji. Więc o czym my gadamy. Wziąć z koszyka i położyć na półkę, lub zdjąć z półki i włożyć do koszyka zamówień.... Sprytny małpiszon też by to zrobił za banana. Taka jest prawda i żądanie kilkutysięcznej wypłaty za tak banalną pracę jest lekką przesadą. Poza tym nikt z łapanki do Amazona nie idzie. Najwyraźniej pracownicy Amazona nie mają pojęcia na jaką pracę się decydują - niech ich tam informują z poświadczeniem pisemnym że Kandydat wie gdzie idzie do pracy i na czym owa praca polega by potem nie płakał na Forach, że mu ciężko.....

    Odpowiedz
  • Miras(2018-08-14 09:00) Zgłoś naruszenie 50

    Ludzie zapracowali na to, że właściciel AMAZONa jest najbogatszym gościem na planecie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pracownik(2018-08-14 08:02) Zgłoś naruszenie 20

    Ludzie po przedstawieniu zaświadczenia, że nie mogą dźwigać są zwalniani nawet z u dużych państwowych pracodawców, jeżeli takowy stwierdzi, że nie ma dla niego innego stanowiska.

    Odpowiedz
  • jan(2018-08-13 20:44) Zgłoś naruszenie 81

    tak jest wszedzie w zakladach pracy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • polski robitnik(2018-08-13 14:39) Zgłoś naruszenie 171

    usa stoi na wyzysku. amazon to shit w papierku nowych technologii. niech wracaja do usa razem ze swoim wojskiem ktore przynosi pokoj na swiecie.

    Odpowiedz
  • ella(2018-08-13 14:08) Zgłoś naruszenie 94

    W roznych korpo jest roznie ale na pewno w zagranicznych jest lepiej niz w polskich /rodzimyc!h

    Odpowiedz
  • Przepuklarka(2018-08-13 13:55) Zgłoś naruszenie 1018

    Nie rozumiem. Gościu który ze względu na przepuklinę nie może przenosić ciężarów zatrudnił się do pracy polegającej na przenoszeniu ciężarów? Powinien zatrudnić się do pracy biurowej. A najlepiej od razu na funkcję dyrektorską...

    Odpowiedz
  • pracownik(2018-08-13 12:33) Zgłoś naruszenie 268

    To nie jest wina amazona, tylko polaków, którzy dają tak sobą pomiatać temu pracodawcy (i każdemu innemu zresztą również). Ja kupuję na amazonie i nie zaprzestanę. A pracownicy niech się w końcu postawią, a nie najpierw zgodzili się być niewolnikami, a teraz narzekają, że są niewolnikami.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • przyczyny naszej nedzy tkwią w nas(2018-08-13 10:45) Zgłoś naruszenie 1011

    Nigdy nie staniemy się pełnoprawnym klientem. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy zaczniemy się szanować jako naród. Od ludzi Watykanu idzie tylko pogarda do okradanych wiernych /patrz żądanie 400 zł za ,,zaległe" datki podczas mszy-ile podłości ma w sobie ksiądz i ta rada parafialna??? /. Ten obok nas to dureń godny pogardy, bo śmie myśleć inaczej - patrz nagonka Katoprawaków na urzędniczkę z W-wy, bo miała odwagę powiedzieć nie naszym otumanionym faszystom, którym patriotyzm myli się z czystą krwią i potakiwaczami ich poglądów - kto nie z nimi ten przeciw nim. Hitler i Stalin stosował tą zasadę. Niemcy w ruinie w 1945, Rosjanie musieli się przekształcić, no i teraz każdy im skacze do gardła. .,, Najgorsi są polscy przełożeni średniego szczebla. Są to osoby często ze średnim wykształceniem, które na stanowisko się wspięły niekoniecznie dzięki doświadczeniu i kompetencjom, a dlatego, że umiały sobie „wychodzić” w ten czy inny sposób dane stanowisko. Pod sobą mają często osoby z wyższym wykształceniem" i to jest prawda o naszych elitach obecnych i przedrozbiorowych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alex(2018-08-13 10:14) Zgłoś naruszenie 234

    Skoro tak to w Amazonie nie kupuje. Mam nadzieję że ta firma zbankrutuje przez własną głupotę i chciwość i przez brak szacunku dla pracownika!

    Odpowiedz
  • Amazon ... A co to???(2018-08-13 09:37) Zgłoś naruszenie 140

    Aliexpress to znam bo kupuje i ma świetną obsługę. Zaś Amazon mami od 10 lat że otworzy polską stronę ale idzie mu jak po grudzie. Kiedy wreszcie z Taniego Wyrobnika staniemy się pełnoprawnym Klientem?????

    Odpowiedz
  • mikus(2018-08-13 09:20) Zgłoś naruszenie 251

    Przyjrzyjcie się innym "pracodawcom", wszędzie to samo szczególnie na śmieciowiskach

    Odpowiedz
  • pikuś (2018-08-13 08:59) Zgłoś naruszenie 313

    Dlatego nigdy nic nie kupiłem i nie kupię w Amazonie. Poza tym bardzo nie lubię jak jedna firma zaczyna dominować rynek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz