- W najbliższych miesiącach oficjalna aplikacja YouTube trafi na urządzenia streamingowe Fire TV, zapewniając użytkownikom nieprzerwany dostęp do świata rozrywki, w tym muzyki, ulubionych artystów, programów rozrywkowych, wiadomości, transmisji wydarzeń sportowych i wielu innych atrakcji; - Również w nadchodzących miesiącach posiadacze urządzeń Chromecast i Android TV zyskają nieograniczony dostęp do tysięcy tytułów i oryginalnych produkcji Amazon, m.in. nagrodzonego Złotym Globem serialu telewizyjnego „Wspaniała Pani Maiselˮ, a także seriali: „Jack Ryanˮ o bohaterze stworzonym przez Toma Clancy'ego, „Homecoming ˮ i „Hanna and The Widowˮ.

W dniu dzisiejszym firmy Amazon (NASDAQ: AMZN) i Google (NASDAQ: GOOGL) ogłosiły, że w nadchodzących miesiącach udostępnią oficjalną aplikację YouTube na urządzenia Amazon Fire TV i Fire TV Edition smart TV, a także aplikację Prime Video obsługiwaną przez urządzenia Chromecast i urządzenia z wbudowaną technologią Chromecast. Ponadto aplikacja Prime Video będzie szeroko dostępna dla partnerów urządzeń Android TV, a aplikacje YouTube TV i YouTube Kids zostaną udostępnione dla urządzeń streamingowych Fire TV w późniejszych miesiącach bieżącego roku.

Niniejszy komunikat prasowy zawiera multimedia. Pełna wersja komunikatu dostępna na: https://www.businesswire.com/news/home/20190418005212/en/

„Z entuzjazmem podchodzimy do współpracy z Amazon, która zaowocuje udostępnieniem oficjalnych aplikacji YouTube na urządzenia Fire TV na całym świecie” – powiedziała Heather Rivera, globalny dyrektor ds. partnerstwa produktowego YouTube. „Dzięki udostępnieniu naszej sztandarowej aplikacji na urządzenia streamingowe Amazon Fire TV użytkownicy zyskają nową drogę dostępu do swoich ulubionych nagrań i twórców”.

„Cieszymy się z możliwości uruchomienia aplikacji Prime Video dla urządzeń Chromecast i Android TV oraz zapewnienia naszym klientom dogodnego dostępu do ich ulubionych programów rozrywkowych i filmów – powiedział Andrew Bennett, dyrektor ds. globalnego rozwoju działalności Prime Video. - Nasi klienci zyskają nową drogę dostępu do wybranych przez siebie treści w dowolnym miejscu, niezależnie od tego, czy zechcą obejrzeć odcinki z najnowszego sezonu ‘Wspaniałej Pani Maisel’, emocjonować się meczem podczas ‘Thursday Night Football’ czy też wypożyczyć nowy przebój kinowy”.

Oficjalna aplikacja YouTube na urządzenia Fire TV

Sztandarowa aplikacja YouTube zapewni użytkownikom Fire TV najłatwiejszy dostęp do ulubionych treści z serwisu YouTube. Użytkownicy będą mogli zalogować się na własne konto w serwisie YouTube, zyskać pełny dostęp do biblioteki nagrań oraz odtworzyć nagrania wideo w jakości 4K HDR przy 60 klatkach na sekundę na swoich urządzeniach. Ponadto samodzielne aplikacje YouTube TV i YouTube Kids zostaną uruchomione w kolejnych miesiącach roku dla urządzeń Fire TV i Fire TV Edition smart TV.

Aplikacja Prime Video na urządzenia Chromecast i Android TV

Posiadacze urządzeń Chromecast i urządzeń obsługujących tę technologię, a także użytkownicy Android TV zyskają łatwy dostęp do katalogu Prime Video, w tym do najnowszych sezonów oryginalnych seriali i programów Amazon, takich jak „Wspaniała Pani Maiselˮ, „Hannaˮ, „Homecomingˮ, „Boschˮ, „Katastrofaˮ czy „The Grand Tourˮ, oryginalnych filmów Amazon, takich jak „Guava Islandˮ Donalda Glovera oraz filmów nominowanych do Nagrody Akademii Filmowej, m.in. „I tak cię kochamˮ i „Zimna wojnaˮ. Prime Video oferuje użytkownikom funkcje takie jak X-Ray i dostęp do filmów w jakości 4K bez dodatkowych kosztów. Dzięki Prime Video użytkownicy mogą wypożyczać, kupować i wybierać spośród 150 kanałów Prime Video, m.in. Showtime, HBO, CBS All-Access, Cinemax i STARZ.

Android TV stanowi znak towarowy Google LLC.

Informacje o Amazon

Spółka Amazon kieruje się czterema zasadami: koncentruje się na potrzebach klienta, a nie na konkurencji, podąża za pasją, angażuje się w wysokiej jakości działania operacyjne oraz jest nastawiona na myślenie długoterminowe. Opinie klientów, zakupy jednym kliknięciem, spersonalizowane rekomendacje, aplikacja Prime, program Fulfillment by Amazon, platforma AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Amazon Fire, urządzenie Fire TV, głośnik Amazon Echo i Alexa stanowią część produktów i usług wprowadzonych na rynek przez Amazon. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.amazon.com/about i śledź @AmazonNews.

Informacje o Google

Misją Google jest organizacja informacji zebranych z całego świata oraz zapewnienie dostępu do nich. Dzięki produktom i platformom, takim jak wyszukiwarka Google, Mapy Google, Gmail, Android, Google Play, Chrome i YouTube, Google odgrywa istotną rolę w codziennym życiu miliardów ludzi, a także stała się jedną z najbardziej znanych spółek na świecie. Google jest spółką zależną Alphabet Inc.