Młodzi nie chcą do policji. Pod koniec roku może brakować nawet 6 tys. funkcjonariuszy

autor: Bożena Wiktorowska19.07.2018, 07:48; Aktualizacja: 19.07.2018, 07:57
Eksperci nie mają wątpliwości, że nabór do służb mundurowych zależy od sytuacji na rynku pracy

Eksperci nie mają wątpliwości, że nabór do służb mundurowych zależy od sytuacji na rynku pracyźródło: ShutterStock

Do końca roku służba zamierza przyjąć ok. 2,5 tys. osób. W ten sposób chce zlikwidować istniejące wakaty. Związkowcy mają wątpliwości, czy przy obecnych warunkach znajdą się chętni.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (57)

  • resper(2018-07-19 10:09) Zgłoś naruszenie 705

    Braki kadrowe będą jeszcze większe w przyszłym roku.Nie ma się co dziwić skoro przełożeni nie widzą problemów z zarobkami i plotą kacapoły ,że to nie praca tylko misja.Tylko ten mądry misjonarz zarabia 9 tys., a ten który babra się w brudach i ma styczność z patologią 2,5 tys.

    Odpowiedz
  • koper(2018-07-19 08:25) Zgłoś naruszenie 495

    Niech bandziorów ścigają ci którzy biadolą na zbyt wysokie pensje w budżetówce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2018-07-19 09:28) Zgłoś naruszenie 4327

    Polityczna Policja PIS !!! stoją pod Sejmem ,na Nowogrodzkiej , pod kurią , na manifestacjach ...............więc co to jest . I my obywatele za to płacimy!!! Policja służy jednej partii jak kiedyś PZPR..................

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • emeryt mundurowy zdeubekizowany(2018-07-19 10:00) Zgłoś naruszenie 3721

    Oddać represjonowanym mundurowym zagarnięte emerytury.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • b. glina krym. (2018-07-19 12:10) Zgłoś naruszenie 353

    Niech Policja wykorzysta własne zasoby kadrowe. Po co 2-3 zastępców naczelników i kierowników sekcji w biurach/wydziałach obsLogowych ( adm-gospodarczych, gabinetowych, prasowych itp) , kiedy tych urzędniczych policjantów można przenieść do jednostek/wydziałów prewencji, kryminalnych itp. A jest tych zbędnych urzędników policyjnych napewno więcej niż 6000. Poddaję pod rozwagę KGP.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • olek(2018-07-19 12:54) Zgłoś naruszenie 261

    lepiej do straży sejmowej marszałkowej" tam zarobki 6tyś .... i to są jaja

    Odpowiedz
  • realista(2018-07-19 12:39) Zgłoś naruszenie 268

    Od biurek na ulicę -chronić Kaczora i innych konstytucyjnych wywrotowców. A póżniej i tak obetną wam odbiorą wam emerytury w imię sprawiedliwości społecznej..............

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • manifestant(2018-07-19 09:00) Zgłoś naruszenie 2415

    i kto bedzie pilnowal obore pisowska na wiejskiej i gdzie indziej tez granatowa plicja dziala dobrze az za dobrze ale pala ma dwa konce

    Odpowiedz
  • Żbik(2018-07-20 08:13) Zgłoś naruszenie 205

    Odchodzą bo są wykorzystywani przeciwko społeczeństwu a nie dla niego, partii w to graj, bo młodym łatwiej wyprać mózgi , szczególnie,że poziom szkoleniowy od wielu lat jest na dnie ( po wieloetapowych szkołach zostały kursiki).

    Odpowiedz
  • Zygmuś(2018-07-19 09:34) Zgłoś naruszenie 2014

    Tylko nie mówcie, że w całej budżetówce mało zarabiają. Mam znajomą (szeregowy pracownik) w KAS. 5,5 tys. brutto i premie takie, że głowa mała...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • biedota budżetowa(2018-07-19 09:14) Zgłoś naruszenie 199

    bo jak w budżetówce jałmużna a nie wynagrodzenia i jeszcze starzy pracują bo już nigdzie nie wyjada i nie zmienią pracy, po 40 latach pracy mam 3100 zł brutto

    Odpowiedz
  • gość(2018-07-19 16:25) Zgłoś naruszenie 182

    Tutaj nie chodzi o zarobki i emerytury. Psycholodzy odrzucają 60% kandydatów. Chetnych więc nie brakuje.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dd.(2018-07-19 16:56) Zgłoś naruszenie 181

    System szkolenia jest rodem z lat. 50.- 60. XX w. Nie te czasy. Kiedyś chłopak kończył szkołę średnią i szedł na rok szkolenia. Kiedyś pracowało się w jednej-trzech firmach przez całe życie. Teraz? Ludzie, który mają rodziny, dzieci, mieszkania (30-50 latkowie) mają dać się na rok zamknąć w koszarach? Bądzmy poważni! Policja nie jest poważną propozycją dla takich ludzi. Stąd wakaty, bo o policji mogą poważnie mysleć jedynie ludzie świeżo po szkole, najlepiej jeszcze bez rodziny, wchodzący na rynek pracy. To trzebaby było zreformować. System szkolenia, a nie rekrutacji. Ale w tym państwie teraz nikt się na to nie odważy.

    Odpowiedz
  • Służba (2018-07-19 11:44) Zgłoś naruszenie 1612

    ... za psie pieniądze a na stare lata 878 zł na rękę taki los zgotował policjantom PiS a teraz się dziwi, że nie ma chętnych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ola(2018-07-19 11:13) Zgłoś naruszenie 160

    kipska praca

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ciekawy(2018-07-19 11:26) Zgłoś naruszenie 125

    Pokłosie minimalizowania emerytur stracom, staruszkom, ich niepełnosprawnym dzieciom i niepełnosprawnym obecnie starcom, ze służb mundurowanych za podpisany papierek lub prace na rzecz PRL Nie brak kasy dla ludzi z Rzymu i swoich oraz szatanie groszem na np. szczepionki. Czyżby młodzi, wychowani przez czarną mafię jednak myśleli?

    Odpowiedz
  • prezez_z_pisu_ekspert(2018-07-19 15:03) Zgłoś naruszenie 126

    Do policji ida dewianci i jego wariacje. Widocznie rodzi sie coraz wiecej zdrowych dzieci.

    Odpowiedz
  • Jaa(2018-07-19 14:43) Zgłoś naruszenie 1111

    Jak to jest możliwe, że jeden policjant ma przywileje emerytalne + pensja a drugi ma tylko pensję. Musi być zróżnicowanie. Brak przywilejów = wyższa pensja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jey(2018-07-21 08:56) Zgłoś naruszenie 113

    Zagranicą płacą kilka razy więcej i stać mnie żeby z dziewczyną codziennie pójść do restauracji. Tutaj mógłbym najwyżej raz w miesiącu wyskoczyć do wesołego miasteczka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-07-19 10:51) Zgłoś naruszenie 89

    Spoko , to tylko przygrywka do wprowadzenia upaińskiej , POlicyjnej UBsługi ... Bo nowi UBywatele , i ich szmalcPADalce , mają do ukrów większe zaufanie - z racji socjalnej kompatybilności .

    Odpowiedz