statystyki

Można wyrzucić z policji pijanego kursanta

autor: Bożena Wiktorowska04.01.2018, 07:28; Aktualizacja: 04.01.2018, 08:23
Komendant wojewódzki podkreślił także, że z przeprowadzonych badań wynika, że stwierdzony u obwinionego poziom alkoholu w organizmie znacznie przekraczał wartości określone dla stanu po użyciu alkoholu (powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm3)

Komendant wojewódzki podkreślił także, że z przeprowadzonych badań wynika, że stwierdzony u obwinionego poziom alkoholu w organizmie znacznie przekraczał wartości określone dla stanu po użyciu alkoholu (powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm3)źródło: ShutterStock

 Komendant wojewódzki miał prawo zwolnić funkcjonariusza, który zgłosił się do jednostki pod wpływem alkoholu – uznał Naczelny Sąd Administracyjny, oddalając kasację zainteresowanego.

Powodem zajęcia się sprawą było postępowanie dotyczące naruszenia dyscypliny służbowej, wszczęte przeciwko kursantowi komendy powiatowej. Funkcjonariusz biorący udział w kursie podstawowym przyszedł na poranny apel nietrzeźwy (0,60 mg/l). Komendant powiatowy policji wymierzył mu karę dyscyplinarną – wydalił ze służby. Zainteresowany się z tym nie zgodził.

W odwołaniu skierowanym do komendanta wojewódzkiego, przygotowanym przez jego pełnomocnika, podkreślił, że badanie stanu trzeźwości zostało przeprowadzone w sposób nieprawidłowy. Co więcej – w jego ocenie – komendant w sposób nieprawidłowy przyjął, że apel poranny był dla niego czasem służby. I właśnie z tego powodu zawnioskował o uniewinnienie go oraz uchylenie powyższego orzeczenia w całości. Jednocześnie wskazał, że jest gotowy przyjąć karę inną niż wydalenie ze służby.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane