Pracownicy uciekają na Zachód. Połowa Polaków chce wyjechać

19.02.2017, 16:00
lotnisko ludzie

Jak wykazał raport, który badał problem migracji zarobkowej w Europie Środkowej i Wschodniej – Polska wciąż pozostaje w czołówce krajów o największym poziomie emigracji w regionie.źródło: ShutterStock

Prawie połowa Polaków (47 proc.) jest gotowa wyjechać do pracy za granicę – wskazuje raport dostarczony przez grupę Paylab, której członkiem jest serwis MonsterPolska.pl. Kolejne 22 proc. rozpatruje taką możliwość przy sprzyjających warunkach. A tylko co trzeci Polak całkowicie wyklucza emigrację ekonomiczną.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • observer(2017-02-21 07:34) Zgłoś naruszenie 120

    w znacznej większości wyjeżdżają - nie mający znajomości , powiązań towarzysko-zawodowych ,będący na drugim stopniu w hierarchii społecznej (od dołu) -w życiu tak bywa że nawet studia....bez "holownika" , niczego nie zmienią ,szczególnie przy braku szczęścia - szczególnie młodzi winni pamiętać że ....bieda rodzi biedę.!! ...

    Odpowiedz
  • antykod(2017-02-21 03:14) Zgłoś naruszenie 35

    Jeszcze będziecie wracać tu w podskokach, jak musliny zaczną wprowadzać swoje rządy :)

    Odpowiedz
  • chybajakostak(2017-02-20 22:31) Zgłoś naruszenie 11

    Przebywanie w innym kraju wynikajace z wykonywania pracy w ramach zatrudnienia nie jest emigracja,chociaz czasami zdarza sie ,ze czasowa rezydentura przechodzi w stala itd, ale to troche inna bajka.

    Odpowiedz
  • adam(2017-02-20 18:42) Zgłoś naruszenie 37

    Mówicie, że sprzedaliśmy wszystko i straciliśmy szansę - ja mówię moglibyśmy być Białorusią - to wy niektórzy nie wykorzystaliście szansy ! Ja wykorzystałem a patrząc za okno daleko nam do Białorusi a bliżej do zachodu. Nikt nie obiecywał, że wszyscy będą bardzo bogaci czy bogaci. Na zachodzie są też biedni. I nie pierniczcie mi, że na zachodzie ktoś zarabia 8 tyś a u nas 3 tyś. Ja zarabiam 25 tyś i mam w ***** zachód

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lex(2017-02-20 17:38) Zgłoś naruszenie 84

    W wlk Brytanii zarabiam 22 tys. PLN/mc netto. W PL bylbym szczesliwy dostajac 3.5 tys PLN/MC netto. Do tego Rydzyk non stop w TV. Wybor wydaje sie oczywisty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gp(2017-02-20 14:56) Zgłoś naruszenie 11

    Mam 7k netto w korpo w Warszawie. W UK/DE zarobie drugie tyle. Nie warto sie ruszac.

    Odpowiedz
  • cd(2017-02-20 13:27) Zgłoś naruszenie 122

    To efekt "dokonań" ćwierć wieku transformacji. Ludzie chcący godnie żyć, muszą emigrować "za chlebem". Dziękujemy wam, cudotwórcy gospodarczy, typu p. Balcerowicz i inni....

    Odpowiedz
  • Janusz(2017-02-20 08:48) Zgłoś naruszenie 525

    To chyba to głupsza cześć kraju chce wyjechać i ta bardziej nieudolna.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • szkoda nawet pisać(2017-02-20 07:45) Zgłoś naruszenie 201

    Autorzy "reformy" z lat 90-tych, wymyślili sobie, że jak sprzedadzą wszystkie narzędzia obcym, to ci obcy zadbają, o dobrobyt. Wyszło na to, że zarobili jedynie ci, co sprzedawali, a obcy pozbyli się konkurencji za parę groszy. Drugie założenie to było postawienie na tania siłę roboczą. Tylko, że zachód i wschód wsiedli do pociągu robotyzacja i automatyzacja i znowu odjechali naszym "geniuszom ekonomii".

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Aa(2017-02-19 21:39) Zgłoś naruszenie 819

    Mam 10000 zł na rękę jako glazurnik na zachodzie zarobię podobnie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Fax(2017-02-19 21:27) Zgłoś naruszenie 275

    Jeszcze troche i wszyscy wyjadą....

    Odpowiedz
  • JJ(2017-02-19 20:43) Zgłoś naruszenie 135

    "Chce wyjechac", a "jest gotowa wyjechac" to dwie rozne rzeczy. Udawanie, ze to jedno i to samo, to czysta manipulacja i klamstwo.

    Odpowiedz
  • Prawnik(2017-02-19 20:11) Zgłoś naruszenie 219

    Za 10 000 to bym z wyra ni wstał klocu

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-02-19 17:50) Zgłoś naruszenie 814

    23 lutego 1943 r. , w Aleksandrowie pow. Biłgoraj zabito Polaka , a jego żonę i córkę , po obróbce , zakatowano w zamojskim obozie . Ktoś zadbał o to , by ten Polak , i inni Polacy , nie mieli się czym bronić . 23 lutego 2017 r. POlski koMOrnik , do spółki z POlskimi milicjantami , będzie eksterminował , pardon , eksmitował dwie staruszki - dwie z dziesiątków tysięcy . Dla koMOrnika mieszkanko , a dla staruszek zdychanko , bo też ktoś zadbał , by nie miały się jak obronić . A co to ma wspólnego z wyjazdami obywateli w PiS ...niedomówienie ? Też zachodzę w głowę .

    Odpowiedz
  • agadraka(2017-02-19 17:28) Zgłoś naruszenie 249

    no tak, bo np. zarobki młodego adwokata, radcy po odliczeniu kosztów to +/- 4000 zł, praca na zachodzie po zawodówce z językiem za 10000 zł. Po co się uczyć? to samo w innych branżach lekarz w PL 10000 zł na zachodzie 9000 euro. o czym mówimy? lepiej robić fizycznie za zachodzie ze względu na warunki, płacę niż tutaj być np. adwokatem. tytułem się nie utrzymam i nie porobię opłat, rodziny nie utrzymam, no a mgr i dr to wiadomo co znaczy...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Arek(2017-02-19 16:54) Zgłoś naruszenie 285

    Mam siostre w Grecji,pracuje ona jako sprzątaczka w przedszkolu.Zarabia ona 900 euro na rękę /miasteczko ok 40 tyś mieszkańców/.Ponoć Grecja to bankrut a bije nas na głowę we wszystkim.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ja masz w tyle to spadaj na drzewo(2017-02-19 16:52) Zgłoś naruszenie 43

    Ma w tyle....a na d..... siedzi i nie wyjedzie tylko chlipie na GP do kilku lat

    Odpowiedz
  • realny(2017-02-19 16:46) Zgłoś naruszenie 513

    "Zachód odjechał", rzecz do dyskusji. Cały Zachód tonie w długach, więc nikt nie odjechał, tylko Zachód zajechał, ale w głęboki zakręt, z którgojak na razie nie ma wyjścia!.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2017-02-19 16:15) Zgłoś naruszenie 2810

    Powiem krótko, szanse na dogonienie Zachodu mieliście w 1989 roku i ją straciliście, teraz nie macie żadnej szansy, Zachód wam odjechał i obojętnie czy sprowadzicie Ukraińców czy Chińczyków i tak splajtujecie, taka jest kolej rzeczy

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz