statystyki

Operator TV nie powinien odmówić rozwiązania umowy, gdy zmienia zestaw kanałów

autor: Małgorzata Raczkowska24.02.2016, 08:55; Aktualizacja: 24.02.2016, 09:28
Telewizja

Czy jeśli nie chcę płacić, przez kolejne dwa lata muszę oglądać telewizję, jakiej nie chcę?źródło: ShutterStock

Pan Mateusz zawarł umowę z operatorem telewizji kablowej. Kupił zestaw, na który składał się telefon, internet i rozszerzony nieco pakiet kilkudziesięciu programów telewizyjnych. – Zależało mi na konkretnym doborze kanałów historycznych i przyrodniczych – wyjaśnia czytelnik. Nie minęło jednak pięć miesięcy, jak wybrane przez niego kanały znikły, a zastąpiły je całkiem inne, nawet nie na ten sam temat.

– Gdy zwróciłem się z reklamacją do operatora, usłyszałem, że nie mam racji, bo w umowie była zagwarantowana tylko liczba kanałów, a nie ich konkretne nazwy. A gdy zażądałem rozwiązania umowy, dowiedziałem się, że będę musiał zapłacić karę za zerwanie kontraktu przed terminem. Czy jeśli nie chcę płacić, przez kolejne dwa lata muszę oglądać telewizję, jakiej nie chcę – pyta zdziwiony pan Mateusz

Mamy dobrą wiadomość. Takie praktyki znane są Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów i przez ten urząd piętnowane. Świadczy o tym chociażby niedawna decyzja nakładająca na operatora telewizji kablowej Multimedia Polska obowiązek umożliwienia klientom objętym zmianami programowymi wypowiedzenia umowy, jeśli nie zaakceptują wprowadzonych zmian programowych. Urząd nakazał także zwrot bezprawnie pobranych kar od konsumentów, którzy wypowiedzieli umowy z tego właśnie powodu.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Anty-patriota(2018-01-05 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka jest podstawa prawna do rozwiązania umowy z powodów opisanych w powyższym artykule? Dopóki jej nie podano, cały ten artykuł jest wart funta kłaków. Źródło poproszę, a nie przysłowiowe lanie wody.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Poradnik konsumenta

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane