Podatnicy powinni złożyć do 30 kwietnia zeznania: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-39. Może zdarzyć się też tak, że jedna osoba będzie musiała wypełnić kilka formularzy rozliczenia podatkowego.

Czy tylko przedsiębiorca złoży zeznanie PIT-36

W 2011 r. podatnik uzyskał dochody z najmu. Podatek rozliczał według skali PIT. Czy tylko osoba prowadząca działalność gospodarczą będzie rozliczać się z fiskusem na druku PIT-36?

Czy formularz PIT-36 małżonkowie mogą wypełnić razem

Podatnik w ubiegłym roku prowadził działalność gospodarczą. Jej mąż nie pracował. Czy małżonkowie mogą złożyć wspólny PIT-36?

Czy do rozliczenia PIT-36 załączać dodatkowe druki

Podatniczka będzie składać pierwsze zeznanie PIT-36. Czy są jakieś załączniki do tego zeznania?

Czy w PIT-37 wykazuje się tylko dochody z pracy

Podatniczka w 2011 r. uzyskiwała emeryturę z ZUS. Wykonywała też pewne prace na podstawie umowy-zlecenia. Czy w PIT-37 wykazuje się tylko dochody z pracy?

Czy w rozliczeniu PIT-36L jest miejsce na ulgi podatkowe

Podatnik prowadzi firmę opodatkowaną liniowym PIT. Jego żona w ubiegłym roku nie uzyskała żadnego dochodu, dlatego chce rozliczyć się wspólnie z nią. Czy ma do tego prawo?

Czy PIT-37 może być składany tylko indywidualnie

Małżonkowie byli zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Chcą rozliczyć się wspólnie w deklaracji PIT. Czy PIT-37 służy tylko do rozliczenia indywidualnego?

Czy PIT-39 dotyczy rozliczenia nieruchomości

W grudniu 2011 r. podatniczka sprzedała mieszkanie, które kupiła w 2010 r. Czy musi tę transakcję wykazać w PIT-39?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie zeznania i załączniki wypełnić w rozliczeniu za 2011 r.