W czwartek eksperci Ministerstwa Finansów będą odpowiadać na pytania podatników związane z rozliczeniem PIT za 2011 r. - poinformował we wtorek w komunikacie resort finansów. 27 i 30 kwietnia urzędy skarbowe będą czynne dłużej, będą otwarte też w sobotę.

"Zostało już niewiele dni na rozliczenie podatku. Dla wszystkich, którzy mają jeszcze wątpliwości i pytania związane z rozliczeniem rocznym zorganizowaliśmy dyżur ekspercki" - napisano w komunikacie MF. Termin na rozliczenie podatku mija 30 kwietnia.

Specjaliści z ministerstwa będą dyżurować w czwartek 26 kwietnia od godz. 10 do godz. 13.

Pod numerem telefonu 22 694 34 34 będzie można uzyskać informacje na temat ulg, rozliczeń małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci.

Osoby zainteresowane rozliczeniami związanymi z dochodami z działalności gospodarczej, najmu i sprzedaży nieruchomości powinny dzwonić pod numer 22 694 33 33.

Numer 22 694 55 88 jest dedykowany opodatkowaniu dochodów z kapitałów pieniężnych, a pod numerem 22 694 37 37 będą dyżurować eksperci, którzy udzielą informacji na temat opodatkowania dochodów uzyskanych za granicą.

Ministerstwo przypomina, że na stronie internetowej www.szybkipit.pl uruchomiono specjalną aplikację, poprzez którą można zadawać pytania związane z rozliczeniem rocznym.

Resort zachęca także do rozliczenia przez internet, przy wykorzystaniu darmowego programu przygotowanego przez ministerstwo. Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl oraz na stronie www.szybkipit.pl.

"Dla tych, którzy wolą złożyć deklarację podatkową w formie papierowej, zapraszamy do urzędów skarbowych, które będą pracować dłużej niż zwykle w dniach 27 i 30 kwietnia. Natomiast sobota 28 kwietnia jest dniem pracującym w urzędach skarbowych w godzinach od 9.00 do 13.00" - poinformowało Ministerstwo Finansów.