Nowe preferencje podatkowe. Rząd chce zachęcić do powrotu do Polski

autor: Łukasz Zalewski19.11.2020, 07:10; Aktualizacja: 19.11.2020, 07:17
Z zielonej księgi wynika, że w ustawie o PIT miałyby się pojawić aż cztery nowe ulgi podatkowe

Z zielonej księgi wynika, że w ustawie o PIT miałyby się pojawić aż cztery nowe ulgi podatkoweźródło: ShutterStock

Ulga na powrót, ryczałt dla zamożnych nowych rezydentów, abolicja dla wytransferowanych wcześniej dochodów – te trzy rozwiązania mają zachęcać do przenoszenia się do Polski.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • Helena(2020-11-23 22:46) Zgłoś naruszenie 10

    Znaczy się co? Gomułka obiecał że za 30 lat dogonimy kapitalizm. Zaś krzyworyjec obecnie, po 60 latach, znowu mówi, że za 30 lat dogonimy kapitalizm! Wiejcie kochani z tego puebla dopóty jesteście młodzi, a nie przyjedziecie tu nawet na urlop bo wybierzecie Karaiby.

    Odpowiedz
  • Jan(2020-11-23 22:39) Zgłoś naruszenie 10

    Ja już wyszedłem na przeciw ty tragicznym satyrom, złodziejom utajnionym w własnym szemranym ministerstwie. Już czwartego młodego trenuję do działaności gospodarczej w Niemczech albo w Anglii. To tak na 45 lecie mojej działalności gospodarczej kiedy szewc szlaja się co miesiąc po biurach podatkowych z JPK albo biega za komputerami i aplikacjami.

    Odpowiedz
  • Jul(2020-11-23 06:03) Zgłoś naruszenie 20

    Cha cha patriotyzmu szukają nie ma i nie bedzie

    Odpowiedz
  • AdamKrakowski(2020-11-20 17:54) Zgłoś naruszenie 61

    Gdyby tylko o kasę chodziło to może by ktoś wrócił ale chodzi tez o podstawowe wolności i prawa człowieka , które w Polsce nie są przestrzegane . Putin zapragnął mieć swoją "dolinę krzemową" - sypnął dużo kasy - inżynierowie softwaru zarabiali niewiele mniej niż w USA a mimo to po 2 latach połowa z nich wyjechała a potem jeszcze więcej wiec projekt ledwo dyszy - wciąż przyjmują ludzi , którzy szybko znikają - wola wolność w USA niż świetne warunki jakie im Putin stworzył . Tego PIS nie rozumie bo myśli ,ze kasa to wszystko - takie myślenie katolicko - kościelne ,ze za kasę można wszystko kupić .

    Odpowiedz
  • Ringwood (2020-11-20 11:54) Zgłoś naruszenie 71

    Do Marka.....nie porównuj usa do kaczystanu.nie ta liga Bylem 16 lat w uk i z całą odpowiedzialnością twierdzę że tak chciwego i pazernego fiskusa trudno znaleźć jak w pl

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Rafał Błoński(2020-11-19 21:37) Zgłoś naruszenie 81

    To nawet nie jest już śmieszne. To jest straszne. Gdybym mógł to bym zabrał rodzinę i opuścił ten grajdołek z dnia na dzień.

    Odpowiedz
  • niePISowy(2020-11-19 20:05) Zgłoś naruszenie 81

    Wpierw rząd cie zmusza do szukania lepszych warunków pracy i płacy, A teraz chce ten zarobek UKRAŚĆ, co za kraj?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ślązak (2020-11-19 15:59) Zgłoś naruszenie 141

    Jeżeli nie zmieni się nic w sprawie tej ulgi abolicyjna to zbieram rodzinę i znikam z Polski nawet nie podaję im adresu do kąd się wybieram bo nie widzę sensu tam dalej bycia jadę każdy weekend do polski i zostawiam im kasę Po co mam to robić. Mają Ukraińców niech robią

    Odpowiedz
  • alelleuja i do przodu(2020-11-19 12:55) Zgłoś naruszenie 134

    Dalej popierajcie agentów Rzymu. Katolicyzacja kraju była powodem 3. rozbiorów,nieudanych powstań, od 1989 r. zaczęła się na nowo i trwa nadal /vide orzeczenie TK w sprawie aborcji/. Z tylnego siedzenie niszczą kraj księża i zakonnice. Mieliście czapkę z pawich piór, mieliście złoty róg, został wam się ino sznur,

    Odpowiedz
  • edek(2020-11-19 10:32) Zgłoś naruszenie 231

    nie wiem, kto wymyśla tak beznadziejne przepisy i przede wszystkim ile za to dostaje kasy? kolejny projektowy w mf bez wiedzy podatkowej wynagradzany lepiej niż ktoś, kto zna się na podatkach? po pierwsze, to spowoduje wypad polaków do innych krajów, skoro lepiej traktuje się tych, którzy wyjechali niż tych, którzy jeszcze tutaj siedzą, zacznie się coroczne żonglowanie rezydencją podatkową. kolejna kwestia, to po co były działania walczące z optymalizacją? po co klauzula unikania opodatkowania skoro teraz ktoś wpadł na pomysł wynagradzania za unikanie opodatkowania? zamiast dbać o tych co jeszcze w polsce siedzą, to się myśli o cwaniakach, żeby lepiej się im cwaniaczyło. może lepiej zająć się kosztami pracy, bo ta marna kwota rozliczana na podstawie wyłącznie imiennych biletów okresowych, podczas, gdy pkp nie przewiduje takich biletów na trasach powyżej 300 km wielu osobom zamyka drogę do poszukiwania lepiej płatnej pracy. a potem wielcy eksperci piszą opinie, że polakom się nie chce szukać lepiej płatnej pracy. chce, tylko ich na to nie stać, a programy w tym chorym kraju jak i ten są wyłącznie dla złodziejów albo leni

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2020-11-19 09:40) Zgłoś naruszenie 164

    ....Zacznijmy od tego że u Nas frajersko za darmo kształci sie ludzi Których później wykorzystują innej kraje .. W USA tego nie ma . Tam albo płacisz albo spłacasz albo odrabiasz. Tylko Polska marnuje pieniądze podatników i tego nie widzi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • polka(2020-11-19 08:55) Zgłoś naruszenie 331

    Oprócz tych zachęt podatkowych żeby zachęcić ludzi do powrotu należałoby zmienić całą politykę socjalną, podatkową, rodzinną itp. Chyba nie dociera, że wyjeżdża się nie tylko z powodu podatków ale też z innych względów. 5 lat ulgi ..... i co dalej? Polska rzeczywistość. Poza tym w tym kraju nie docenia się pracujących, nie docenia się rodziców, nie docenia się osób zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, nie docenia się ludzi wykształconych z fachową wiedzą.

    Odpowiedz
  • emigrantka(2020-11-19 08:36) Zgłoś naruszenie 332

    ja wyjeżdżam z rodziną w przyszłym roku. Na stałe. Nie mam siły już tu być. I nie chcę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rafalimis(2020-11-19 08:23) Zgłoś naruszenie 320

    Lepszym rozwiązaniem byłaby podniesienie rocznej kwoty wolnej od podatku dla wszystkich do wysokości dwunastokrotności płacy minimalnej. Dopiero wówczas ludziom zaczęłoby się opłacać chodzenie do pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Frajerstwo(2020-11-19 08:17) Zgłoś naruszenie 503

    Nikt tutaj nie wróci, bo nikt nie wierzy temu załganemu, śmiesznemu kraikowi, który jedyne na czym się skupia, to na okradaniu kogo może, z czego może.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kris(2020-11-19 08:09) Zgłoś naruszenie 253

    A kto by chciał wrócić do Kaczygrodu państwa PiS ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz