Do końca stycznia 2020 r. PIT-11 drogą elektroniczną będzie można wysłać tylko najnowszą wersję tego formularza (czyli 25.) – poinformowało Ministerstwo Finansów. Wyjaśniło, że ma to zapobiegać przesyłaniu elektronicznych PIT-11 za 2019 rok na wcześniejszych, nieobowiązujących już wzorach formularzy.
Czym różni się wersja 25. PIT-11 od poprzednich? Tylko ona pozwala uwzględnić zwolnienie z PIT dla młodych pracowników i zleceniobiorców (tj. osób do 26. roku życia).
Przypomnijmy, że zmiany w zakresie PIT dla młodych obowiązują od sierpnia 2019 r. Za ubiegły rok zwolniony był przychód do 35 636 zł i 67 gr (za 2020 r. i kolejne lata – kwota 85 528 zł).
ZOBACZ TEŻ: PIT 2020. Komentarz
Każdy płatnik stosuje limit tylko w odniesieniu do wynagrodzenia, które sam wypłaca. W związku z tym w przypadku młodego podatnika zatrudnionego w kilku miejscach zwolnienie mogło zostać wykorzystane wielokrotnie. Trzeba to skorygować przy rozliczeniu rocznym sporządzanym samodzielnie przez podatnika lub przez skarbówkę w ramach usługi Twój e-PIT. Temu właśnie mają służyć dane z informacji PIT-11 (w najnowszej wersji).
Ministerstwo poinformowało, że od lutego, gdy minie już termin wysyłania PIT-11 do urzędu skarbowego, zostanie przywrócona możliwość składania innych wersji formularza PIT-11 (ale tylko w celu korekt za ubiegłe lata).
Interaktywny formularz jest dostępny na stronie: podatki.gov.pl w zakładce e-deklaracje-pit/dla-platnikow. Oznaczenie wersji znajduje się w prawym dolnym rogu formularza.