statystyki

Ulgi w PIT: Liczy się termin poniesienia wydatków

autor: Łukasz Zalewski25.06.2018, 19:00
Sprawa dotyczyła mężczyzny, który kupił mieszkanie i niedługo potem sprzedał je za kwotę trzy razy wyższą.

Sprawa dotyczyła mężczyzny, który kupił mieszkanie i niedługo potem sprzedał je za kwotę trzy razy wyższą.źródło: ShutterStock

Podatnik, który przed upływem dwóch lat od sprzedaży poprzedniego lokalu, wpłacił na zakup mieszkania kwotę wynikającą z umowy przedwstępnej, a dopiero później podpisał akt notarialny przenoszący własność, też może skorzystać z ulgi w PIT – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła mężczyzny, który kupił mieszkanie i niedługo potem sprzedał je za kwotę trzy razy wyższą. Zobowiązał się, że w ciągu dwóch lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym sprzedał lokal, przeznaczy te pieniądze na własne cele mieszkaniowe (miał na to czas do końca 2013 r.).

Pierwszym jego wydatkiem była pożyczka, której udzielił właścicielce spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego na kwotę 59 tys. zł. Zabezpieczeniem umowy pożyczki miał być lokal, który zgodnie z umową przewłaszczenia stał się własnością mężczyzny.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane