Nexus - tak nazywać się ma zegarek, nad którym gigant z Mountain View pracuje już ponoć od dłuższego czasu. Zgodnie z doniesieniami Setha Weintrauba z serwisu 9to5Google, premiera urządzenia miałaby się odbyć jeszcze w tym miesiącu.

SmartWatch od Google'a miałby być idealnym dopełnieniem innych produktów z serii Nexus - tabletu Nexus 7 oraz smartfona Nexus 5 (na którego premierę wciąż czekamy). Zegarek miałby oferować funkcjonalności podobne do tych, które są dostępne w przypadku okularów Google Glass. Możliwe ma być więc wydawanie komend głosowych, robienie zdjęć i nagrywanie krótkich filmów wideo, jak również - co wydaje się być kluczowym elementem - korzystanie z usługi Google Now, która oferuje użytkownikom urządzeń z Androidem szybki dostęp do najważniejszych informacji i powiadomień.

Nexus Watch ma zostać wyposażony w interfejs BlueTooth 4.0, który umożliwi mu komunikację ze smartfonem lub tabletem (na podobnej zasadzie współpracują ze sobą Galaxy Note 3 oraz Galaxy Gear). Z doniesienie Weintrauba wynika również, z Mountain View sporo uwagi poświęciła baterii urządzenia, która ma zagwarantować bardzo długi czas pracy urządzenia.

Doniesienia dotyczące zegarka Google'a są oczywiście ekscytujące, ale niekoniecznie muszą okazać się prawdą. Zazwyczaj premierom urządzeń giganta Mountain View towarzyszy ogromny szum medialnych, a w sieci pojawia się mnóstwo materiałów na ich temat. Być może jednak tym razem Google'owi do końca uda się zachować swój nowy produkt w tajemnicy?

W zeszłym roku Google przejął firmę WIMM Labs, która w 2011 roku stworzyła pierwszy 1-calowy zegarek wspierający Androida. W sieci wciąż znajduje się sklep z aplikacjami stworzony przez WIMM Labs, w którym znaleźć można kilka ciekawych aplikacji, z Facebookiem na czele.