Dyrektor wykonawczy Google'a wywołał spore zamieszanie, gdy podczas jednej z technologicznych konferencji stwierdził, że Android jest bezpieczniejszym systemem operacyjnym od konkurencyjnego iOS-a.

Eric Schmidt nie jest zbyt charyzmatyczną osobą. Być może dlatego przetrwał tylko kilka miesięcy na stanowisku CEO Google'a. Kilka dni temu dyrektor wykonawczy giganta z Mountain View pokazał jednak, że potrafi bronić produktów swojej firmy.

Gdy jeden z dziennikarzy zarzucił mu, że użytkownicy uważają Androida za mało bezpiecznego OS-a, wzburzony Schmidt odparował: "Mało bezpieczny? Jest bezpieczniejszy od iPhone'a!". Publiczność skwitowała to oświadczenie śmiechem, a Schmidt postanowił nie kontynuować tematu.

W czasie rozmowy z dziennikarzami Schmidt odniósł się również do oskarżeń sugerujących, że Android jest systemem "zbyt rozdrobnionym". Wskazał na sklep Google Play, który ujednolica wszystkie usługi oferowane przez mobilny system giganta z Mountain View. Dyrektor wykonawczy Google'a zaprzeczył również doniesieniom jakoby smartfony z Androidem posiadały systemowe "dziury", które zagrażają bezpieczeństwu użytkownika.