Samsung pracuje nad urządzeniem zbliżonym do Google Glass. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w projekcie miałby uczestniczyć gigant z Mountain View- do takich informacji dotarł serwis CNET.com.

CNET powołuje się na wpis zamieszczony w serwisie Twitter przez niejakiego Eldara Murtazina. "Samsung stworzy własną wersję Google Glass. Zobaczymy ją (prawdopodobnie) w okolicach kwietnia-maja pod marką Gear Glass" - napisał on na swoim twitterowym profilu. Doniesienia te można by traktować w kategorii plotki, gdyby nie fakt, że Murtazin już kilkakrotnie zdradzał szczegóły dotyczące "tajnych" projektów koreańskiego giganta.

Nazwa urządzenia sugeruje, że Samsung stworzy je we współpracy z Google. Taka sytuacja nie byłaby jednak czymś szczególnie dziwnym. Obie firmy już od wielu lat ściśle współpracują na rynku urządzeń mobilnych. Flagowe smartfony Samsunga korzystają z systemu Google Android. Obie firmy wspólnymi siłami przygotowały również "googlowską" wersję Samsunga Galaxy S4. CNET snuje przypuszczenia, że okulary Gear Glass mogłyby być np. dodatkiem do kolejnego smartfona Samsunga - Galaxy S5. Na podobnej zasadzie działa obecnie tandem phablet Galaxy Note 3 i zegarek Galaxy Gear.

Okulary Google Glass wciąż znajdują się w fazie testów. Na razie dostęp do urządzenia otrzymała grupa 1000 szczęśliwców, którzy na bieżąco współpracują z Google przy opracowywaniu finalnej wersji produktu. Premiera Google Glass planowana jest na przyszły rok.