O tym, że Microsoft planuje zaprezentować swoją nową konsolę już w maju, mówiło się od kilku tygodni. Zapowiedział to m.in. bloger Paul Thurrott na swoim video-blogu "What the Tech.". Jednak dopiero wczoraj firma z Redmond potwierdziła te doniesienia.

Eksperci podkreślają, że Microsoft celowo zdecydował się zaprezentować swoją konsolę po konferencjach Nintendo i Sony. W ten sposób będzie mógł zaskoczyć swoich rywali nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Przypomnijmy, że w październiku 2012 roku odbyła się prezentacja najnowszej konsoli Nintendo – Wii U, a w lutym br. Sony po raz pierwszy pokazało światu konsolę Playstation 4.

Konferencja Microsoftu odbędzie się na trzy tygodnie przed największymi multimedialnymi targami na świecie – E3 w Los Angeles. Bardzo możliwe, że 21 maja gigant z Redmond przedstawi specyfikację techniczną urządzenia i powie kilka słów na temat jego multimedialnych możliwości, a podczas wspomnianych targów zaprezentuje pierwsze tytuły przygotowane z myślą o najnowszym XboX-sie.