statystyki

Apple blokuje "MI PAD'a". Chińczycy z Xiaomi przegrywają w Sądzie UE

autor: Patryk Słowik06.12.2017, 07:21; Aktualizacja: 06.12.2017, 08:20
Jeden z rzeczników patentowych przyznaje w rozmowie z DGP, że wyrok Sądu UE nie zaskakuje, ale nie jest najlepszy.

Jeden z rzeczników patentowych przyznaje w rozmowie z DGP, że wyrok Sądu UE nie zaskakuje, ale nie jest najlepszy.źródło: ShutterStock

Amerykański gigant zablokował możliwość zarejestrowania oznaczenia „MI PAD” jako unijnego znaku towarowego dla urządzeń elektronicznych. Powód? Jest ono zbyt podobne do zarejestrowanego już przez Apple znaku „IPAD”. Stwierdził tak wczoraj Sąd Unii Europejskiej.

W 2014 r. chińska spółka Xiaomi, rozpychająca się na rynku drobnej elektroniki, złożyła do Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) wniosek o rejestrację oznaczenia „MI PAD”. Amerykański Apple się temu sprzeciwił. Unijni urzędnicy przyznali mu rację. Uznali, że oznaczenia są zbyt podobne do siebie. I konsumenci w sklepie, kupując urządzenie z dopiskiem „MI PAD”, mogliby myśleć, że nabywają produkt Apple'a.

Chińczycy wnieśli skargę do Sądu UE. Ten wczoraj ją oddalił. Tym samym potwierdził, że oznaczenie używane przez Azjatów nie może być unijnym znakiem towarowym podlegającym ochronie. Dzieje się tak w przypadkach, gdy znak słowny zbytnio przypomina już istniejący. W ocenie sądu tak właśnie jest w tym wypadku.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane