statystyki

Apple próbuje udobruchać użytkowników iPhone’ów

autor: Sylwia Czubkowska02.01.2018, 07:50; Aktualizacja: 02.01.2018, 08:36
Cała afera i to, jak mocno ludzie zareagowali na działania Apple’a, pokazują, że tracimy cierpliwość do tego, jak firmy technologiczne wykorzystują swoją pozycję. Już po kilku dniach w Stanach złożono przeciwko producentowi pierwsze pozwy.

Cała afera i to, jak mocno ludzie zareagowali na działania Apple’a, pokazują, że tracimy cierpliwość do tego, jak firmy technologiczne wykorzystują swoją pozycję. Już po kilku dniach w Stanach złożono przeciwko producentowi pierwsze pozwy.źródło: ShutterStock

Bateriowa afera rozzłościła klientów. Pozwy przeciwko producentowi będą jednak zapewne tylko w USA.

29 dol. zamiast 79 dol. to pomysł Apple’a na to, by załagodzić złość milionów klientów. Nowa cena za wymianę akumulatora do iPhone’a 6 (i nowszych) ma obowiązywać przez cały 2018 r. dla wszystkich klientów na całym świecie, w przypadku gdy telefonowi skończy się roczna gwarancja, a bateria w nim rzeczywiście będzie spowalniała działanie.

Po tygodniu coraz głośniejszej awantury wokół produktów Apple’a firma oficjalnie przeprosiła i obiecała taką właśnie ofertę. – I zapewne to klientom wystarczy, bo cena faktycznie jest sporo niższa od tego, ile obecnie kosztuje wymiana akumulatora. 150 zł zamiast 450–480 zł to duża różnica – mówi Jaromir Kopp, autor bloga MacWyznawca.pl. – Autoryzowani dystrybutorzy w Polsce potwierdzają, że będą się stosować do zaleceń, czekają tylko na szczegóły z centrali – dodaje. Jego zdaniem uderzy to oczywiście w nieautoryzowane serwisy, którym ciężko będzie zaoferować taką cenę.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane