Od wielu lat opuszczona. Wszyscy skazywali ją na już na straty. Teraz ma swoją szansę, by odzyskać dawny blask dzięki projektowi Warszawskie Kamienice.
Kamienica Menachema Rotlewiego była niegdyś przepiękną, praską czynszówką oddaną do użytku w 1914 roku. Mieszcząca się przy ulicy Brzeskiej niedaleko Ząbkowskiej, 6-kondygnacyjny budynek przechodził z rąk do rąk niszczejąc z każdym rokiem, by wreszcie wrócić w ręce prawowitych właścicieli.
Okolica kamienicy rozkwita. Na pobliskiej Targowej i Ząbkowskiej, jak grzyby po deszczu wyrastają nowe restauracje, kluby. Oko cieszy nowy gmach, niedawno wyremontowanego kina Praha, czy Dworca Wschodniego. Finalizowana jest przebudowa dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser. Rozpoczęły się prace koncepcyjne nad terenem starego Portu Praskiego, który ma pomieścić 160 metrowe biurowce i budynki mieszkalno–usługowe. Klejnotem w koronie ma być jednak nowa stacja metra „Dworzec Wileński”, od której Brzeska oddalona jest zaledwie o 400 metrów. Tak zwany „efekt metra” odmieni oblicze bliskiej Pragi, tak jak miało to miejsce wcześniej w przypadku Kabat i Młocin.
Druga młodość
W historii Brzeskiej 18 nastąpił jednak szczęśliwy zwrot akcji. Mimo iż budynek frontowy oraz przyległe oficyny nie są zamieszkałe od 2008, przeprowadzona niedawno ekspertyza techniczna wykazała, że mury są w dobrym stanie, a obiekt nadaje się do kompleksowej renowacji. Projektu podejmie się firma inwestycyjna Magmillon, która 19 stycznia podpisała umowę z dotychczasowymi właścicielami kamienicy. W Magmillon specjalizujemy się w skutecznym inwestowaniu w rewitalizację warszawskich kamienic z udziałem inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Uzyskane w ten sposób wyjątkowe wnętrza sprzedawane są na rynku wtórnym. W projekty Warszawskich Kamienic po obu stronach Wisły może zainwestować każdy chętny, dysponujący minimalną kwotą 100 tys. złotych.
Doskonałe Perspektywy, nie tylko altruizm
Z pewnością cieszy nas fakt iż tak wyjątkowa budowla, która przetrwała bombardowanie Warszawy nie ulegnie dewastacji i wróci do czasów dawnej świetności. Nie ulega natomiast wątpliwości, że Magmillon to firma inwestycyjna i taki projekt musi być przede wszystkim opłacalny dla naszych inwestorów.
Ile więc można zarobić na praskiej kamienicy?
Okazuje się, że niemało. Korzystna cena nabycia i wieloletnie doświadczenie zespołu w renowacji tego typu obiektów sprawia, że możemy mówić o zysku dla inwestorów indywidualnych przed opodatkowaniem na poziomie 16% w skali roku, a projekt jest dwuletni. Dla Magmillon to już trzeci taki projekt i drugi realizowany na Pradze (poprzednio Kamionkowska 29). A prognozowana cena sprzedaży (7000 PLN/m2) wydaje się raczej ostrożna. Zakup mieszkania w stanie deweloperskim zlokalizowanego nieopodal oznacza wydatek od 6900 do 9000 złotych za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Ze względu na ograniczoną kwotę inwestycji zapisy dla klientów indywidualnych kończą się już niebawem.
Zainwestuj w nasz najnowszy projekt. Poznaj szczegóły projektu.
Autor: Tomasz Gruszka tomasz.gruszka@magmillon.com