statystyki

Mieszkanie dla Młodych: Państwo pomoże spłacić kredyt na pierwsze lokum

autor: Danuta Pawłowska07.11.2014, 07:30; Aktualizacja: 07.11.2014, 09:04
Program jest koordynowany przez BGK i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Program jest koordynowany przez BGK i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.źródło: ShutterStock

Mam 29 lat, moja narzeczona jest rok młodsza. Wkrótce weźmiemy ślub. Już teraz razem z narzeczoną rozglądamy się za mieszkaniem. Ja mam działkę i moglibyśmy wybudować dom pod miastem, ale jeszcze nie teraz, nie na tym etapie życia. Najprawdopodobniej kupimy niewielkie cztery kąty na nowo budowanym osiedlu. Czy mamy szansę na dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych – pyta Janusz z Wrocławia.

Program Mieszkanie dla Młodych jest koordynowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Na wsparcie państwa przy zakupie pierwszej nieruchomości mogą liczyć osoby do 35. roku życia. Jeśli o pomoc ubiega się rodzina, to brany jest pod uwagę wiek młodszego współmałżonka. Dofinansowanie jest możliwe przy zakupie na kredyt mieszkania lub domu na rzecz beneficjenta i na użytek jego i jego rodziny.

Nie ma szansy na dotację osoba, która już posiada inną nieruchomość mieszkalną lub spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Natomiast jeśli rodzina, która ubiega się o dofinansowanie wkładu własnego na nieruchomość, wynajmuje inne mieszkanie lub posiada spółdzielcze lokatorskie prawo do mieszkania, musi zobowiązać się, że z chwilą uzyskania własności mieszkania, którego dotyczy program MdM, zrzeknie się prawa lokatorskiego lub rozwiąże umowę najmu. Nie jest natomiast przeszkodą posiadanie działki.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie