Kto może liczyć na mieszkanie od TBS?

23.04.2014, 06:00; Aktualizacja: 23.04.2014, 07:17
Przedmiotem działania Towarzystw jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu.

Przedmiotem działania Towarzystw jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu.źródło: ShutterStock

Towarzystwa Budownictwa Społecznego, co do zasady, miały być odpowiedzią na brak możliwości zakupu własnego mieszkania przez osoby niezamożne lub pozbawione szansy na uzyskanie kredytu. Czy łatwo otrzymać mieszkanie w taki sposób i jakie są koszty związane z wykupem takiej nieruchomości?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Marcin(2014-04-23 19:23) Zgłoś naruszenie 121

  Dość spory wkład własny wymagany a i czynsz potrafi być wysoki. Raczej nie moje klimaty już wolałbym kupić używane do remontu. TBS na pewno nie jest dla osób ubogich.

  Odpowiedz
 • c(2014-04-24 07:11) Zgłoś naruszenie 31

  Zupełnie niezrozumiałe i nieuzasadnione są ceny nieruchomości w odniesieniu do zarobków ok. 99% społeczeństwa, niczego się w zasadzie nie buduje, a oferty tego co jest są oderwane od rzeczywistości, ceny „z kosmosu” chyba, skoro gdzie indziej dochody żałosne, to dlaczego tu takie ceny, podobnie nadal samochody !

  Odpowiedz
 • inka(2014-04-23 09:57) Zgłoś naruszenie 20

  to sa mieszkania na wynajem i tak powinno zostać

  Odpowiedz
 • Obkuty(2014-04-23 15:53) Zgłoś naruszenie 21

  Inka masz rację, ale płacąc opłaty mieszkaniowe, wraz z kredytem, zaciągnietym na budowę Twojego TBS-u, po kilkunastu latach powinnaś mieć prawo automatycznego uwlaszczenia się ( oczywiście po spłacie Twojej części kredytu w całości) Nic takiego nie ma w regulaminie TBS-ów. Pomimo spłaty, przez Ciebie kredytu ( część opłat mieszkaniowych) nigdy nie będziesz miała takiego prawa.Możesz co najwyżej DRUGI RAZ kupić swoje mieszkanie,( w.g. obecnych przepisów) za które już raz zapłaciłaś w ratach, przez kilkanaście lat swojego wynajmu.To jest w porządku ? A załóżmy, ża w międzyczasie zmieniłaś lokal w jednym TBS-ie, na inny TBS ?
  W chwili zmiany lokalu, na pewno Twoja ciągłośc spłaty kredytu wygasa i nie ma już o niczym mowy. To też jest w porządku ???

  Odpowiedz
 • M.(2016-06-23 08:49) Zgłoś naruszenie 11

  TBS to była i jest jedna z najlepszych ofert mieszkaniowych. Za 1200zł (czynsz 780) ze wszystkimi opłatami można mieć praktycznie własne dwupoziomowe 60m.

  Odpowiedz
 • Naiwny(2018-05-29 15:11) Zgłoś naruszenie 01

  cytat " Rezygnując z mieszkania w TBS najemca może liczyć na zwrot poniesionych kosztów w tym opłatę partycypacyjną i kaucję. A potem wystarczy znaleźć kolejny TBS w lepszym otoczeniu lub w innym mieście. I tę wolność TBS-owcy cenią sobie bardzo wysoko." A co jeżeli współmałżonek nie będący najemcą zostanie porzucony przez pana (panią) i władcę, czy musi szukać lepszego otoczenia pod mostem?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie