Styl glamour to elegancja, bogate dekoracje, różnorodność kolorów, lśniące dodatki, błyszczące meble, miękkie tkaniny i egzotyczne drewno. Jak połączyć te wszystkie elementy, aby wnętrze było jednocześnie eleganckie, przytulne i urządzone ze smakiem, podpowiada Katarzyna Barwińska z Le Pukka concept store.

Z jakich elementów można stworzyć taki elegancki kącik?

ikona lupy />
Mieszkanie w stylu glamour / Media

Obowiązkowo w pokoju glamour powinny znaleźć się miękkie, tapicerowane meble, zdobione i stylizowane na starocie - fotele lub mała sofka, szklany, prosty stolik kawowy, lampa podłogowa lub kinkiet w stylu barokowym z kloszem z materiału oraz zdobioną podstawą, do tego poduchy w kilku intensywnych barwach, lustro w ozdobnych ramach. Aranżując wnętrza glamour zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, aby kolory mebli i dodatków pasowały m.in. do oświetlenia. Na przykład - jeśli mebel ma dodatki w kolorze srebrnym, raczej nie łączmy go z lampą w złotej kolorystyce. Ta zasada nie dotyczy natomiast kolorystyki foteli, kanap czy krzeseł. Nawet wskazane jest, aby każdy z nich był w innym kolorze. W stylu glamour, w celu podkreślenia detali, błyszczących elementów
i różnorodności kolorów warto pomyśleć o matowym, stonowanym tle.

W tym celu można zastosować na ścianach matową farbę, tapetę z dużymi wzorami lub duże naklejki ścienne w ciemnych odcieniach. Jeśli natomiast ściany mamy w intensywnych kolorach wybierzmy bardziej stonowane kolory mebli i dodatków. Jest bardzo wiele możliwości zagrania właśnie nimi, zaczynając od luster w jasnych, ogromnych ramach, poprzez poduszki, narzuty na łóżko, po wazony, podkładki na stół czy zastawę.

ikona lupy />
Mieszkanie w stylu glamour / Media

Piękna kompozycja powstanie również, jeśli skompletujemy małą sofkę z błyszczącej tkaniny z fotelikami (każdy w innym kolorze), między nimi możemy ustawić stolik kawowy o bardzo prostej formie, najlepiej szklany i prawie niewidoczny, a nad meblami kryształkowy, duży żyrandol. Musimy jednak pamiętać żeby nie przesadzić z przepychem w naszych czterech kątach, to warto wybrać i ustawić obok siebie meble najlepiej z jednej kolekcji od jednego producenta.

W stylu glamour trzeba tak dopasować elementy wystroju wnętrza, aby się ono szybko nie znudziło, a dodatkowo należy pamiętać, żeby duża ilość różnorodnych kolorów, tekstur, błyszczących dodatków - obowiązkowych w tym stylu - nie spowodowała, że nasze cztery kąty staną się po prostu kiczowate. Jeśli nie chcemy przesadzić z nadmiarem dodatków, warto zacząć od wprowadzenia stylu glamour tylko na niewielkiej przestrzeni w domu - w małym kąciku lub w jednym z pokoi. Dzięki temu będzie nam nie tylko łatwiej go urządzić, ale unikniemy przesytu i przepychu, o które bardzo łatwo w tym stylu.

Zaaranżowanie mieszkania w stylu glamour to wyzwanie, dlatego podejmując decyzję o wprowadzeniu go do wnętrza warto skonsultować się z ekspertami – obsługą sklepu z meblami, architektem lub dekoratorem wnętrz, którzy mogą być pomocni i pomogą dopasować odpowiednie dodatki wedle naszych potrzeb i możliwości mieszkania.