Mieszkanie plus legło w gruzach. Czy program da się jeszcze uratować?

30.11.2018, 02:10; Aktualizacja: 30.11.2018, 09:59
"Oceniając stan realizacji programu Mieszkanie plus, trzeba mieć świadomość, że jest to najbardziej nowatorski program mieszkaniowy, jaki kiedykolwiek był prowadzony w Polsce" - podkreślił prezes PFR.

"Oceniając stan realizacji programu Mieszkanie plus, trzeba mieć świadomość, że jest to najbardziej nowatorski program mieszkaniowy, jaki kiedykolwiek był prowadzony w Polsce" - podkreślił prezes PFR.źródło: ShutterStock

Autorzy opracowanego na potrzeby rządu raportu o realizacji programu Mieszkanie plus bardzo negatywnie ocenili sztandarowy program rządu. Krytykują go nawet eksperci związani z partią rządzącą - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Bert(2018-11-30 19:56) Zgłoś naruszenie 41

  priviet dla cenzora z DGP

  Odpowiedz
 • Spisek pisku(2018-12-01 05:37) Zgłoś naruszenie 20

  Kiedy w stolicy bedzie wykup mieszkan komunalnych? Sztuczne zablokowanie wykupu to celowa pomoc miasta w przekretach typu reprywatyzacja. Ludzie z wykupionymi mieszkaniami nie moga zostac tak bezkarnie i bezprawnie wyrzuceni z mieszkan. Prawo ukladane jest dla potrzeb panujacych politykow i dlatego politolog 32letni je tworzy.

  Odpowiedz
 • czytelnik(2018-12-01 09:05) Zgłoś naruszenie 20

  samorzadowcy z totalnej strasznie się o to starają, nie ważne sa interesy społeczeństwa, ważne jest ich ego

  Odpowiedz
 • 13rfd1 (2018-11-30 14:48) Zgłoś naruszenie 10

  Trochę boję się reitów. Te ustawy powinny być napisane bardzo rozważnie i z dużą dozą ostrożności. Wyobraźmy sobie spółkę z.o.o. inwestującą w mieszkania na wynajem. Aby nabyć mieszkania - emituje obligacje, które kupują inwestorzy, których nie stać na zakup mieszkania. Spółka kupuje mieszkania i wynajmuje je na wolnym rynku. Kupując lokale hurtowo - może to robić taniej, czasami właścicielem takiej spółki może być sam developer. Gdzie widzę haczyk - w celu działania - dla zysku, a nie dla zapewnienia mieszkań. Wpuszczenie spółek posiłkujących się tanim kapitałem i korzystających ze zwolnienia z podatków spowoduje gwałtowny wzrost cen nieruchomości i ograniczy dostępność kredytów hipotecznych (bo mieszkanie będzie wyżej wycenione i trudniej zbywalne, a jego nabycie wymagać będzie wyższego wkładu własnego lub zabezpieczenia). W sytuacji, gdy mieszkania są kupowane przez indywidualne osoby, developer musi utrzymywać ceny lokali na poziomie pozwalającym im te mieszkania nabyć.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie