W budownictwie szykuje się powtórka z 2012 r.

autor: Łukasz Wilkowicz20.03.2018, 06:58; Aktualizacja: 20.03.2018, 07:24
W przemyśle o boomie, z jakim mamy do czynienia w budownictwie, nie ma mowy.

W przemyśle o boomie, z jakim mamy do czynienia w budownictwie, nie ma mowy.źródło: ShutterStock

To swego rodzaju bańka – uważają niektórzy ekonomiści. Podobnie jak sześć lat temu dotyczy ona głównie budownictwa infrastrukturalnego.

Budownictwo motorem gospodarki

Budownictwo motorem gospodarki

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Luty był drugim z rzędu miesiącem, w którym wartość usług sprzedanych przez branżę budowlaną rosła w tempie przekraczającym 30 proc. w skali roku. W minionym miesiącu wzrost wyniósł 31,4 proc. – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Najniższe od sześciu lat temperatury nie okazały się dla firm budowlanych wielką przeszkodą. Skąd tak dobry wynik?

„Dynamika produkcji w firmach, których podstawowym rodzajem działalności jest wznoszenie budynków, obniżyła się do 12 proc. z blisko 40 proc. w styczniu. Takie wyniki oznaczają, że choć aktywność budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego utrzymuje się na bardzo solidnym poziomie, to raczej nie będzie rosła w niezwykle silnym, styczniowym tempie. Jednocześnie jednak w lutym dynamika produkcji w firmach specjalizujących się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej (głównie inwestycje infrastrukturalne) wzrosła do ponad 60 proc. w skali roku” – analizują ekonomiści Banku Ochrony Środowiska.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Do Kredytu Przystąp !!!!!(2018-03-21 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    30 lat po 3 tys zł....do emerytury......oddasz razem około 6 Mln Zł... bo tyle by bło gdybyć Sam po 3 tys odkładał na Lokacie. Ech ta zmowa spekuły Developersko-Bankowej będzie żyła jak szejkowie arabscy

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie