statystyki

W budownictwie szykuje się powtórka z 2012 r.

autor: Łukasz Wilkowicz20.03.2018, 06:58; Aktualizacja: 20.03.2018, 07:24
W przemyśle o boomie, z jakim mamy do czynienia w budownictwie, nie ma mowy.

W przemyśle o boomie, z jakim mamy do czynienia w budownictwie, nie ma mowy.źródło: ShutterStock

To swego rodzaju bańka – uważają niektórzy ekonomiści. Podobnie jak sześć lat temu dotyczy ona głównie budownictwa infrastrukturalnego.

Budownictwo motorem gospodarki

Budownictwo motorem gospodarki

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Luty był drugim z rzędu miesiącem, w którym wartość usług sprzedanych przez branżę budowlaną rosła w tempie przekraczającym 30 proc. w skali roku. W minionym miesiącu wzrost wyniósł 31,4 proc. – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Najniższe od sześciu lat temperatury nie okazały się dla firm budowlanych wielką przeszkodą. Skąd tak dobry wynik?

„Dynamika produkcji w firmach, których podstawowym rodzajem działalności jest wznoszenie budynków, obniżyła się do 12 proc. z blisko 40 proc. w styczniu. Takie wyniki oznaczają, że choć aktywność budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego utrzymuje się na bardzo solidnym poziomie, to raczej nie będzie rosła w niezwykle silnym, styczniowym tempie. Jednocześnie jednak w lutym dynamika produkcji w firmach specjalizujących się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej (głównie inwestycje infrastrukturalne) wzrosła do ponad 60 proc. w skali roku” – analizują ekonomiści Banku Ochrony Środowiska.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Do Kredytu Przystąp !!!!!(2018-03-21 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    30 lat po 3 tys zł....do emerytury......oddasz razem około 6 Mln Zł... bo tyle by bło gdybyć Sam po 3 tys odkładał na Lokacie. Ech ta zmowa spekuły Developersko-Bankowej będzie żyła jak szejkowie arabscy

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie